برنامه‌های کاروان «زیر سایه خورشید» رویکرد محتوایی داشته باشد
کد خبر: 4215676
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۹

برنامه‌های کاروان «زیر سایه خورشید» رویکرد محتوایی داشته باشد

امام‌جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه رسالت کاروان زیر سایه خورشید ترویج معارف اهل‌بیت(ع) با ارائه برنامه‌های محتوایی است، گفت: هر چه بشود این کاروان‌ها کار محتوایی ارائه دهند، عشق و ارادت مردم نسبت به اهل‌بیت((ع) نیز در درونشان نهادینه خواهد شد.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه در آیین استقبال از کاروان زیر سایه خورشید و خادمان حرم مطهر رضوی در دفتر امام‌جمعه شهرکرد با تبریک دهه کرامت و ایام ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت ثامن‌الائمه امام رضا(ع) و با اشاره به اینکه عشق و ارادت مردم به ساحت نورانی اهل‌بیت(ع) از سرمایه‌های ماست که باید تقویت شود و گسترش یابد، اظهار کرد: حضور کاروان خادمان رضوی در جای‌جای کشور یکی از بسترها و وسائلی است که زمینه ابراز ارادت شیفتگان حرم مطهر رضوی را فراهم می‌کند.

وی با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر معرفی امامان(ع) به جامعه، ادامه داد: ایشان روز گذشته نیز بر این مهم تأکید داشتند و قائلند که این سرمایه‌ها به معنای واقعی به ما غنا می‌بخشد و محبت این بزرگواران برای همه ما یک سرمایه بزرگ است.

نکونام با مهم ارزیابی کردن معرفت نسبت به وجود مقدس ائمه معصومین(ع)، بیان کرد: معرفت واقعی شیعه نسبت به این بزرگواران این است که هیچ‌گاه غیبت آنان را حس نکند بلکه امام(ع) را پیوسته حاضر بداند و خود را در محضر ایشان ببیند.

امام‌جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه رسالت کاروان زیر سایه خورشید ترویج معارف اهل‌بیت(ع) با ارائه برنامه‌های محتوایی است، توضیح داد: هر چه بشود این کاروان‌ها کار محتوایی ارائه دهند، عشق و ارادت مردم نسبت به اهل‌بیت نیز در درونشان نهادینه خواهد شد.

اهم برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید در استان 

در ادامه، محسن کاووسی، مسئول شبکه جوانان رضوی چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه کاروان زیر سایه خورشید در دهه کرامت امسال برای هفدهمین سال در جای‌جای کشور حضور پیدا می‌کند، اظهار کرد: امسال نیز چهارمحال و بختیاری میزبان این کاروان است و در شهرستان‌های ۱۲ گانه، مناطق روستایی، عشایری و صعب‌العبور حضور خواهد یافت.

وی ادامه داد: این کاروان سال گذشته با ۱۲۰ عنوان برنامه میهمان مردم امام رضایی استان بود و امسال نیز برنامه‌های متعددی در جای‌جای استان پیش‌بینی شده که بر طبق زمان‌بندی انجام خواهد شد.

کاووسی تصریح کرد: سال گذشته حدود سه هزار کیلومتر با خودرو در مناطق روستایی و عشایری و نیز مناطق سخت‌گذر در برخی شهرستان‌ها حضور یافتیم و صحنه‌های معنوی و باشکوهی خلق شد. امسال نیز به فضل الهی و با مدد از حضرت ثامن‌الائمه(ع)، کاروان زیر سایه خورشید از امروز تا سالروز ولادت حضرت در روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه در شهرستان‌ها حضور خواهد داشت.

مسئول شبکه جوانان رضوی چهارمحال‌وبختیاری بیان کرد: حضور در جشن تکلیف پسران، جشن‌های عقد، دیدار با عشایر و حضور در بیمارستان‌ها، برنامه‌های آزادسازی زندانیان و ... از جمله برنامه‌های شاخص کاروان در شهرستان‌ها خواهد بود. 

وی در پایان گفت: خادمان حرم رضوی امروز در شهرستان‌های شهرکرد، فرخ‌شهر و بروجن، فردا در شهرستان کیار و فلارد، روز پنجشنبه در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا، جمعه در شهرستان کوهرنگ، مناطق صعب العبور و دیدار با عشایر، شنبه در شهرستان‌های فارسان و سامان، یکشنبه بخش لاران و اطراف و شهرستان بن و دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با میلاد امام رضا(ع) خدام میهمان مردم شهرستان شهرکرد و شهرهای اطراف هستند.

انتهای پیام
captcha