۳۹۱ زائر از چهارمحال‌وبختیاری عازم حج تمتع می‌شوند
کد خبر: 4215047
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰

۳۹۱ زائر از چهارمحال‌وبختیاری عازم حج تمتع می‌شوند

مدیر حج و زیارت چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه امسال در مجموع ۳۹۱ زائر حج تمتع و عوامل اجرایی از چهارمحال‌وبختیاری عازم سرزمین وحی می‌شوند، گفت: تاریخ نخستین اعزام سوم خردادماه از فرودگاه اصفهان خواهد بود.

اعزام حجاج

سعید محمدی فارسانی، سرپرست حج و زیارت چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از استان با اشاره به اینکه امسال ۳۹۱ زائر حج تمتع و عوامل اجرایی از چهارمحال‌وبختیاری عازم سرزمین وحی می‌شوند، اظهار کرد: این زوار در قالب سه کاروان شامل دو کاروان ۱۶۵ و ۹۵ نفره مدینه قبل و یک کاروان ۱۲۰ نفره مدینه بعد ساماندهی شده‌اند. همچنین ۱۱ عامل اجرایی این سه کاروان را همراهی می‌کنند.

وی ادامه داد: دو کاروان مدینه قبل از سوم خردادماه از فرودگاه اصفهان و کاروان مدینه بعد نیز چند روز پس از اعزام نخست، به این سفر معنوی مشرف می‌شوند.

آقابزرگی تأکید کرد: زائران حج تمتع چهارمحال‌وبختیاری از دو شهرستان بروجن و شهرکرد شامل یک کاروان از بروجن و دو کاروان از شهرکرد هستند.

سرپرست حج و زیارت چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: همه آموزش‌ها از قبیل نکات اجرایی، امنیتی، بهداشتی و اجرای احکام و مناسک حج به زوار مدینه قبل طی ۱۰ جلسه و زوار مدینه بعد طی ۱۲ جلسه ارائه شده است؛ همایش متمرکز زائران حج تمتع استان با حضور مدیران و دست‌اندرکاران کاروان‌ها و زائران سراسر استان نیز هفته گذشته در شهرکرد برگزار و اعمال و مناسک حج توسط روحانیون آموزش داده شد.

انتهای پیام
captcha