امروز تمام دنیا به جنایت‌های صهیونیست‌ها پی برده است
کد خبر: 4214891
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۰

امروز تمام دنیا به جنایت‌های صهیونیست‌ها پی برده است

امام‌جمعه موقت شهرکرد گفت: غزه و فلسطین در طول تاریخ همیشه با غم و اندوه زیسته اما اکنون دنیا بیدار شده است و چندین کشور اروپایی و آسیایی روابطشان را با رژیم صهیونیستی قطع کردند و این نشان دهنده آن است که تمام دنیا دارد به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها پی می‌برد.

سیدابوالحسن فاطمی، امام جمعه موقت شهرکرد

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن فاطمی، امام جمعه موقت شهرکرد امروز، ۲۱ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: ایشان با توجه به سخنان امام جعفر صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) از مقام بالایی برخوردار است و به گونه‌ای می‌توانیم ایشان را جانشین و قائم مقام حضرت فاطمه زهرا(س) بدانیم زیرا در روایات آمده است که زیارت مرقد ایشان در شهر قم مانند زیارت مرقد حضرت فاطمه زهرا(س) است.

وی به نقل از روایات منتسب به امام صادق(ع)، شهر قم را آشیانه آل پیغمبر(ص) و سرمنشأ ظهور و پخش علم به سراسر دنیا دانست و افزود: ۱۰۳ سال از تأسیس حوزه علمیه قم می‌گذرد و با توجه به سخنان و پیشگویی‌های اهل بیت(ع) و بزرگان دین، به زودی دانش اسلامی در سراسر جهان با مرکزیت حوزه علمیه قم و به برکت حضرت فاطمه معصومه(س) منتشر خواهد شد.

فاطمی ادامه‌ داد: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی باعث شد که حوزه علمیه قم و دانش اسلامی رشد چندین برابری داشته باشد و موفقیت نمایندگان جمهوری اسلامی با همکاری سفارتخانه‌ها و مبلغین جهانی نیز نمادی از این پیشرفت است.

وی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت، توجه ویژه به روز دختر را مورد اهمیت دانست و تصریح کرد: در تاریخ نسبت به زنان و دختران بی‌مهری‌های فراوانی شده است و حتی تا ۵۰ سال گذشته ناخواسته و ندانسته دختران را مایه ننگ می‌دانستند.

فاطمی الگو گرفتن از رفتار پیامبر مکرم اسلام(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را مهم دانست و افزود: بزرگان دین و امامان معصوم و پیامبر اسلام هیچ ابایی از تکریم و احترام گذاشتن به بانوان و زنان نداشتند.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به احادیث روایت شده از بزرگان دین گفت: آنانی نسبت به دیگران برتر و بهترند که نسبت به خانواده‌شان مهربان‌تر و با احترام‌تر برخورد کنند و پیامبر اسلام، نسبت به اهل خود و خانواده‌اش بهترین رفتار را داشته است که باید الگو قرار بگیرد.

فاطمی احترام گذاشتن به زنان و حفظ حرمت آنان را از ویژگی‌ انسان‌های بزرگوار و محترم دانست و گفت: تنها آدم‌های پست به خودشان اجازه می‌دهند که نسبت به زنان و دختران بی‌احترامی کنند.

وی در ادامه گفت: گزارشات فراوانی از تعرضات به زنان در غرب وجود دارد و در بعضی از کشورهای غربی برای بیش از نیمی از زنان و دخترانشان مزاحمت و ناامنی ایجاد شده است.

فاطمی وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را باعث ایجاد امنیت دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران باعث شده است که حکومتی شکل گیرد که در آن امنیت مورد توجه بالایی باشد و همگان در امنیت بتوانند زندگی کنند و تعرضی به هیچ‌کس از جمله زنان و دختران شکل نگیرد.

وی در پایان قدردانی و همراهی و همفکری برای امنیت شکل گرفته در جمهوری اسلامی ایران را لازم دانست و بیان کرد: غزه و فلسطین در طول تاریخ همیشه با غم و اندوه زیسته اما اکنون دنیا بیدار شده است و چندین کشور اروپایی و آسیایی روابطشان را با رژیم صهیونیستی قطع کردند و این نشان دهنده آن است که تمام دنیا دارد به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها پی می‌برد.

انتهای پیام
captcha