برنامه‌های دهه کرامت در چهارمحال‌وبختیاری تشریح شد
کد خبر: 4214427
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۹

برنامه‌های دهه کرامت در چهارمحال‌وبختیاری تشریح شد

دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال‌وبختیاری با اعلام اینکه بالغ بر ۱۴۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در استان برگزار می‌شود به تشریح اهم ویژه‌برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این دهه پرداخت.

محمدابراهیم حجت پناه، دبیر کانون های خدمت رضوی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدابراهیم حجت‌پناه، دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به آغاز دهه کرامت از ۲۱ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) به تشریح اهم ویژه‌برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی نهادهای مختلف در شهرستان‌های ۱۲گانه پرداخت و اظهار کرد: بالغ بر ۱۴۰ عنوان برنامه پیش‌بینی شده است که این برنامه‌ها با اهتزاز پرچم متبرک آستان قدس رضوی بر فراز تپه نورالشهدای شهرکرد آغاز می‌شود و جشن‌ها و برنامه‌های متعددی در جای‌جای استان به‌مناسبت این ایام فرخنده برگزار خواهد شد. شعار محوری امسال دهه کرامت «با شما سربلندیم» است، اما یک شعار دائمی تحت عنوان «همه خادم الرضاییم» نیز برای همه سال و برای همه افراد همواره در برنامه‌ها مورد توجه است.

وی با ذکر اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای تبیین معارف ناب اهل‌بیت(ع) و ولایت‌مداری است، ادامه داد: نشست‌های تبیینی عمومی و تخصصی هم به‌صورت حضوری و هم در فضای مجازی با حضور کارشناسان و اساتید پیش‌بینی شده است؛ برپایی ۱۰ نشست تبیینی در ۱۰ مسجد شهرکرد، برگزاری سلسله جلسات تبیینی در رسانه ملی، برگزاری نشست‌های برخط با حضور صاحبنظران از سوی شورای فضای مجازی استان، تبیین افق نگاه اسلام به بانوان از سوی حوزه علمیه خواهران، امور بانوان و خانواده استانداری و کانون خدمت رضوی بانوان و خانواده و ده‌ها نشست دیگر در مدارس و دانشگاه‌ها، مساجد و ... از اهم این برنامه‌های تبیینی هستند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان به همکاری شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها برای فضاسازی و آذین‌بندی شهرها و روستاها اشاره و تصریح کرد: در این راستا، آذین‌بندی محلات با ریسه‌های منقش به طرح‌های دهه کرامت، نصب پرچم‌های رنگی در کوچه‌ها و محلات، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی، آذین‌بندی مساجد با کمک شهرداری‌ها و ... از چند روز قبل در مناطق مختلف استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

حجت‌پناه برپایی ویژه‌برنامه‌های روز دختر را نیز یادآور شد و توضیح داد: تجلیل از فرزندان دختر در دستگاه‌های اجرایی و برگزاری ویژه‌برنام‌ها به‌طور گسترده در مدارس، دانشگاه‌ها، مدارس علمیه برنامه‌ریزی شده است، همچنین همایش روز دختر از سوی حوزه علمیه خواهران، امور بانوان و خانواده استانداری و کانون خدمت رضوی بانوان و خانواده برگزار خواهد شد، برگزاری برنامه‌های ویژه نوجوانان دختر و نیز مسابقات فرهنگی و هنری ویژه دختران از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نیز سرکشی از خانواده‌های شهدا با محوریت مادران و دختران شهدا از دیگر برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: برگزاری جشن‌های دختران، راه‌اندازی پاتوق‌های فرهنگی ویژه دختران و راه‌اندازی ایستگاه‌های پاسخگویی به شبهات دختران دانشجو از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است، همچنین مسابقات ورزشی ویژه دختران از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان استان پیش‌بینی شده است.

دبیر بزرگداشت دهه کرامت در استان به حضور پررنگ دستگاه‌های اجرای برای بزرگداشت این دهه اشاره کرد و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی در حوزه تولید آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای نیز مشارکت کنند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی در پایان ضمن اشاره به حضور خدام رضوی از ۲۵ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پنج نفر از خادمان حرم رضوی شامل مدیرکاروان، روحانی، مداح، کفشدار و دربان حرم، مهمان استان هستند که در دهه کرامت در برنامه‌های متعدد در جای‌جای استان حضور خواهند داشت.

انتهای پیام
captcha