کد خبر: 4087803
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷

مصوبات سفر ریاست‌جمهوری در منطقه محروم لبد عملیاتی شد

در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری، چند وعده برای محرومیت‌زدایی در منطقه لبد بازفت داده شد که پس از چند ماه این وعده‌ها محقق شده است.

روستای لبد بازفت

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، غلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری امروز، دوم مهرماه در آیین افتتاح طرح‌های سفر ریاست جمهوری در منطقه لبد بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: بعد از گذشت تعطیلی دو ساله نظام آموزشی و مجازی بودن سیستم آموزشی، امروز مدارس به صورت حضوری کار خود را آغاز کردند، البته آموزش حضوری مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما قطعاً آموزش حضوری با محوریت مدرسه به کیفیت آموزش کمک بیش‌تری خواهد کرد.

حیدری افزود: خوشبختانه بعد از سفر ریاست جمهور به منطقه لبد، دو مدرسه راهنمایی احداث و یک مدرسه ابتدایی بازسازی شد.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب و به ثمر نشستن جمهوری اسلامی به رهبری امام راحل(ره) و استقامت مردم و شهدا همه این اقدامات به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

استاندار بیان کرد: در مدت سه ماه کارهای بزرگی در این منطقه انجام شد به طوری‌که بیش از ۴۵ میلیارد تومان اعتبار صرف اقدامات صورت گرفته در منطقه شده که انجام هفت کیلومتر لوله‌کشی و آبرسانی به منطقه، آماده شدن زیرساخت چهار کیلومتر جاده برای آسفالت، ساخت دو مدرسه راهنمایی، بازسازی یک مدرسه ابتدایی، اتصال منطقه به شبکه برق سراسری پس از ۴۴ سال، افتتاح ۴۳ واحد مسکونی به زودی در روستای نزدیک لبد، اتصال به اینترنت پرسرعت، راه‌اندازی امداد جاده‌ای  از جمله اقدامات انجام شده در این مدت بود.

وی با اشاره به اینکه شعار دولت عدالت‌محوری است، یادآور شد: طی دو سال آینده در حوزه‌های مختلف تحولات بزرگی در ۱۰ شهرستان استان رخ خواهد داد، البته امروز برخی مصوبات در این منطقه افتتاح شد که نشان از انسجام مطلوب میان خدمتگزاران نظام است و با کمک نمایندگان انقلابی مجلس دغدغه‌ها و مسائل اصلی استان را با ید واحده دنبال می‌کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری  گفت: طی بازدیدهای مختلف، بیش‌تر پروژه‌های نیمه تمام و راکد فعال شده است، به طوری‌که تعداد قابل توجهی در هفته دولت افتتاح و طبق هدف‌گذاری‌ها تعداد قابل توجهی در دهه فجر افتتاح خواهند شد که امید است با روحیه جهادی و قدرت هر چه تمام‌تر، این اقدام جهادی دنبال شود تا مردم طعم شیرین مدیریت جهادی را بچشند.

وی با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: در این دیدار به مسائلی همچون حضور ریاست جمهور در میان مردم، سفرهای استانی، حضور اعضای هیئت دولت در زمان حوادث میان مردم، توجه به مناطق محروم، عادلانه عمل کردن، زدودن گرد محرومیت از چهره مردم اشاره و بر ادامه این اقدامات تأکید شد، در حقیقت می‌توان گفت این اقدامات اعتماد را به مردم بازگردادند.

استاندار در ادامه با بیان اینکه دشمن با تمام قوا در حال جوسازی و فضاسازی است، توضیح داد: این اتفاقات به چند دلیل انجام شد، یکی برگزاری راهپیمایی و کنگره بزرگ اربعین که در دنیا بی‌سابقه بود و دشمن از وحدت، انسجام و همدلی مردم ناراحت شد، عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای دیگر اتفاق مهمی بود که رخ داد، زیرا دشمنان تلاش می‌کنند ایران را منزوی و مشکلاتی را برای کشور ایجاد کنند که این اتفاق به کام دشمن تلخ شد، برشمردن اقدامات انقلابی و جهادی دولت مردمی توسط رهبر معظم انقلاب از دیگر مسائل بود.

حیدری گره نزدن مشکلات داخل توسط دولت مردمی به بیرون، اقتدار و صلابت در مجامع بین‌الملل را از دیگر توفیقات دولت مردمی بیان کرد و گفت: تلاش دشمن تحت‌الشعاع قرار دادن این توفیقات مهم با یک اتفاق طبیعی توسط فضاسازی‌ها، جوسازی‌ها و حواشی بود که اسناد به خوبی گویای همه موضوعات بود، بنابراین مردم با بصیرت ایران اسلامی همواره پای انقلاب بوده، هستند و خواهند بود.

وی ادامه داد: البته مردم چهارمحال و بختیاری مخصوصا بختیاری‌ها همیشه مدافع انقلاب بوده و هستند و در تمام عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند.

استاندار تأکید کرد: امروزه اگر در حوزه‌های دفاعی و امنیتی بنیه بسیار قوی داریم به برکت انقلاب اسلامی است.

وی تأکید کرد: باید برای پرورش دانشمندان بزرگ در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی جدی انجام شود و حرف‌های بسیار برای گفتن داشته باشیم، امروز اجرای سند ۲۰۳۰ طبق گفته ریاست جمهور به هیچ عنوان در دستور کار جمهوری اسلامی نیست، بلکه باید با ترویج معنویت و معارف دینی، فرهنگ غنی اسلامی ایرانی حرف‌ها برای گفتن داشته باشیم، بنابراین نباید زیر بار فشارهای تحمیلی و سندهایی که غربی‌ها با تراوشات ذهنی تنظیم می‌کنند برویم.

آثار خدمت در منطقه محروم

در ادامه قدرت‌الله حمزه، نماینده شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی‌نظیر دانستن سخنرانی ریاست جمهور در سازمان ملل، گفت: ایشان به خوبی از مواضع و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند.

وی با اشاره به سفر ریاست جمهور به منطقه لبد، گفت: مصوبات سفر بسیار سریع به بار نشست و مردم نتیجه آن‌ را به خوبی مشاهده می‌کنند.

وی تأکید کرد: مدیریت جهادی یعنی این اقدامات، به طوری‌که ثابت شد انجام پروژه‌هایی که سالیان متمادی طول  می‌کشد، می‌توان در مدت سه ماه اجرایی کرد.

حمزه بر توجه به سایر مناطق محروم استان از جمله گزستان تأکید کرد و گفت: شعار دولت رسیدگی به مناطق محروم است، زیرا خدمت در منطقه محروم خود را سریعاً نشان می‌دهد که امید است در سایر مناطق این نوع اقدامات جهادی انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha