کد خبر: 4084782
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲

بخشودگی محکوم به قصاص به عشق امام حسین(ع)

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای پویش مردمی «به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم» منجر به آزادی یک محکوم به قصاص در شهرستان لردگان شد.

بخشودگی محکوم به قصاص نفس

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، احمد بهرامی، رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اجرای پویش مردمی «به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم» منجر به آزادی یک محکوم به قصاص در شهرستان لردگان شد، گفت: بار دیگر پیگیری‌ها و تلاش‌های خیرخواهانه اعضای شوراهای حل اختلاف، مسئولان قضایی و معتمدان مردمی موجب شد تا در یک فقره پرونده قتل عمد، اولیای دم از حق خود برای قصاص محکوم علیه گذشت کنند.

بهرامی ادامه داد: این اقدام خداپسندانه در پی تلاش‌های اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان لردگان و با میانجی‌گری‌های معتمدان و ریش‌سفیدان منطقه پس از گذشت سه سال به ثمر نشست و سرانجام اولیای دم به عشق و حرمت امام حسین(ع) بزرگوارانه رضایت بی‌قید و شرط خود را برای رهایی محکوم علیه از قصاص اعلام کردند.

رئیس‌کل دادگستری استان ضمن قدردانی از اقدام ارزشمند خانواده محترم مقتول و همچنین تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف شهرستان لردگان، گفت: کسانی که عفو و بخشش می‌کنند و برای اصلاح ذات البین قدم برمی‌دارند، بدون شک نزد خداوند متعال عزیز هستند و همیشه در تاریخ ماندگار خواهند بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha