کد خبر: 4078750
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

«علیمردان خان بختیاری»؛ منتخب جشنواره سینما حماسه

طرح فیلم مستند «علیمردان خان بختیاری» به نویسندگی و کارگردانی آرمان قلی‌‎پور دشتکی، منتخب مرحله دوم بخش مستند سینما حماسه شد.

«علیمردان خان بختیاری»؛به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، احسان قائدی، رئیس حوزه هنری استان اظهار کرد: سینما حماسه رویدادی ملی است که انتهای آن به تولید اثر منجر خواهد شد.

قائدی افزود: جشنواره فیلم کوتاه «سینما حماسه» از سوی سازمان سینمایی حوزه هنری کشور و حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این رویداد در دو بخش داستانی و مستند برگزار شده که طرح مستند «علیمردان خان بختیاری» به نویسندگی و کارگردانی آرمان قلی پور دشتکی در مرحله اول از بین ۲۳۷ اثر از سراسر کشور پذیرفته شد و پس از شرکت در کارگاه‌های مختلف این رویداد و ارائه فیلمنامه نهایی به عنوان اثر منتخب جهت تولید در بخش مستند انتخاب شده است.

قائدی گفت: در بخش مستند رویداد سینما حماسه، از شش اثر منتخب تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای تولید اثر، حمایت خواهد شد.

به گفته وی، روایت شخصیت‌ها و حماسه‌های بومی ایران زمین، وقایع و شخصیت‎های حماسی و معاصر ایران و «ما می‌توانیم» موضوع آثار بخش مستند سینما حماسه است.

آرمان قلی پور دشتکی، هنرمند جوان فیلم ساز چهارمحال و بختیاری در هفته هنر انقلاب ۱۴۰۱ از طرف حوزه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان به عنوان چهره برتر سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شده است. وی تا کنون آثار مستند بسیاری تولید کرده و در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی جوایز نخست بخش مستند را از آن خود کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha