کد خبر: 4078721
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
طی امروز و فردا

برگزاری بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن در چهارمحال‌وبختیاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری گفت: مرحله استانی بخش معارفی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سه رشته همزمان با سراسر کشور و به صورت مجازی با حضور ۱۷۷ متسابق از استان برگزار می‌شود.

مسابقات سراسری قرآن

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به برگزاری مرحله استانی بخش معارفی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان همزمان با سراسر کشور و به صورت مجازی، اظهار کرد: این مسابقات در سه رشته صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و تفسیر قرآن کریم طی 26 و 27  مردادماه در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با ذکر اینکه در مجموع 177 بانو و آقا از استان در بخش معارفی این دوره از مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بر این اساس، 60 نفر در رشته نهج‌البلاغه، 88 نفر تفسیر قرآن و 29 نفر در رشته صحیفه سجادیه شرکت کرده‌اند.

امیری در خصوص زمان‌بندی بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن کریم، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان رشته صحیفه سجادیه از ساعت 10 تا 12 و متسابقان رشته نهج‌البلاغه از ساعت 13 تا 15 امروز 26 مردادماه با مراجعه به سایت آزمون، به پرسش‌ها پاسخ می‌دهند؛ همچنین متسابقان رشته تفسیر از ساعت 11 تا 13 فردا می‌توانند آزمون خود را پشت سر بگذارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: متسابقان برای شرکت در آزمون سه رشته بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن کریم بر طبق زمان‌بندی اعلام شده به سایت آزمون به نشانی https://azmoon.kavano.org/ مراجعه کنند.

مرحله شهرستانی در بخش آوایی این دوره از مسابقات نیز ماه گذشته با شرکت ۸۶ متسابق بانو و ۶۰ متسابق آقا در منطقه شهرکرد و نیز ۳۲ بانو و ۱۹ آقا در منطقه بروجن در رشته‌های حفظ (پنج ، ۱۰ ، ۲۰ جزء و کل)، ترتیل، قرائت و اذان برگزار شد؛ ضمن اینکه ضبط آثار در رشته دعاخوانی همزمان با برگزاری مرحله استانی مسابقات در بخش آوایی که زمان آن هنوز اعلام نشده است، انجام خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha