کد خبر: 4068363
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۹

محورهای هماهنگی و جذب نیروهای مردمی در دوران دفاع‌مقدس

فرمانده قرارگاه نوح نبی ستاد پشتیبانی رزمی- مهندسی جنگ جهاد سازندگی با بیان اینکه صدام به‌دنبال تجزیه ایران بود، گفت: دشمنان داخلی و خارجی درصدد ضربه زدن به کشور در جنگ تحمیلی بودند، اما سپاه و جهادسازندگی محور هماهنگی، برنامه‌ریزی و جذب نیروهای مردمی بودند.

جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، سردار سیدمحمد لاله‌زار، فرمانده قرارگاه نوح نبی ستاد پشتیبانی رزمی- مهندسی جنگ جهاد سازندگی ۱۲ تیرماه در یادواره شهیدان سنگرساز بی‌سنگر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تاریخ کشور ایران سراسر افتخار است، اظهار کرد: کشور ایران همواره مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است، در طول ۵۰۰ سال گذشته، جنگ‌های مختلفی علیه ایران صورت گرفت، اما در هیچ‌کدام از جنگ‌ها مانند دفاع مقدس شاهد ائتلاف دشمنان علیه جمهوری اسلامی نبودیم.

لاله‌زار ادامه داد: جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره) به‌منظور ایجاد عمران و آبادانی در کشور تشکیل شد، اهمیت سازندگی کشور بعد از رژیم پهلوی اهمیت بالایی داشت، باید خدمات نظام جمهوری اسلامی برای مردم تببین شود تا مردم از تاریخ معاصر کشور بی‌اطلاع نباشند.

وی با تأکید بر اینکه فرمان تشکیل جهادسازندگی دشمن را به وحشت انداخت، گفت: اقدامات جهادسازندگی در عمران، آبادانی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم محسوس است، دشمنان نیروهای جهادگر از جهادسازندگی را به شهادت می‌رساندند تا اقدامات عمرانی صورت نگیرد.

لاله‌زار با بیان اینکه صدام به‌دنبال تجزیه ایران بود، گفت: باید تاریخ کشورمان مرور شود، اگر این اقدام صورت نگیرد، محکوم به شکست هستیم، آفتاب زیر ابر پنهان نمی‌ماند. دشمنان داخلی و خارجی درصدد ضربه زدن به کشور در جنگ تحمیلی بودند، اما سپاه و جهادسازندگی محور هماهنگی، برنامه‌ریزی و جذب نیروهای مردمی بودند.

فرمانده قرارگاه نوح نبی ستاد پشتیبانی رزمی- مهندسی جنگ جهادسازندگی افزود: سازمان جهادسازندگی ابزار مهندسی خود را در جنگ تحمیلی به میدان آورد و سینه خود را سپر کرد تا رزمندگان بتوانند از کشور دفاع کنند.

وی با بیان اینکه سلاح‌های در اختیار رزمندگان جهادسازندگی از رده خارج بودند، توضیح داد: اما تلاش شد با استفاده از درایت و محور عظیم اعتقادی روند جنگ را تغییر پیدا کند، برای مبارزه با دشمن پیدا و پنهان در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی، امروز نیازمند اعتقاد و روحیه سال‌های ۵۷ و ۵۸ هستیم.

لاله‌زار در پایان تأکید کرد: توطئه‌های دشمنان به پایان نرسیده است، باید با روحیه جهادی، انقلابی و سپاهی به جنگ دشمنان برویم و از اعتقادات خود دفاع کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :