کد خبر: 4067809
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴

چه کسانی به حقوق بشر آمریکایی دل می‌بندند؟

امام‌جمعه شهرکرد با یادآوری ماهیت حقوق بشر آمریکایی، گفت: برخی‌ها که قدرت تحلیل کمتری داشته یا شناختی از حقوق بشر دینی و اسلامی ندارند، تحت تأثیر تبلیغات سوء استکبار جهانی قرار می‌گیرند و به حقوق بشر آمریکایی دل می‌بندند.

 محمدعلی نکونام امام‌جمعه شهرکردبه گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد دهم تیرماه در نماز جمعه این هفته با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و در تبیین یک موعظه قرآنی با استناد به آیات ۹۴ و ۹۵ از سوره مبارکه اعراف، اظهار کرد: خداوند در این آیات قانون و سنت خود برای تمام بشریت را بیان و نگاه ما را نسبت به وقایع اصلاح می‌کند.

وی با توجه دادن مفهوم این آیات و ارتباط عمل با حوادث خوب و بد، ادامه داد: دنیا مملو از حوادث است و انسان‌ها گاه در رفاه و گاه در سختی‌ها قرار می‌گیرند و نوع مواجهه آنان با این شرایط ممکن است متفاوت باشد؛ قرآن تأکید دارد نگاه ما به این سختی‌ها و آسانی‌ها باید این باشد که بدانیم هر چه از خوشایند و ناخوشایند بر ما می‌رسد، خارج از نتیجه اعمال ما نیستند و لذا درس بگیریم و از غفلت بیدار شویم. بلایا و حوادث نامطلوب سبب اصلاح اعمال ما شود و باید به سمت حسنات سوق یابیم.

نکونام بیان کرد: انسان‌ها می‌توانند حوادث زندگی خود را تحلیل و بر اساس اعمال خود نتیجه‌گیری کنند و همین امر در زندگی جمعی نیز قابل تعمیم است؛ لذا از هیچ حادثه‌ای بدون تحلیل قرآنی و ایمانی نگذریم و همواره به دور از نگاه مادی قدرت پروردگار را در این حوادث خوب و بد در نظر بگیریم.

امام‌جمعه شهرکرد با گرامیداشت اول ذی‌الحجه و تبریک سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)، تأکید کرد: این ماه، ماه عبودیت و نورانیت است و دهه نخست این ماه با نام «ایام معلومات» در قرآن نام برده شده است. در این ماه عبادت‌هایی نیز وارد شده که دو رکعت نماز در ۱۰ شب اول ماه و بین نماز مغرب و عشاء با آداب و اذکار خاصی بسیار سفارش شده است. روزه داشتن و بسیاری دیگر از اعمال عبادی که در مفاتیح‌الجنان اشاره شده است سبب نورانیت دل و صفای قلب می‌شود.

وی با اشاره به سالروز ازدواج آسمانی آن دو حضرت، گفت: این ازدواج یک الگوی کامل و بی‌نقص برای تمام جوانان است؛ ازدواج در اسلام بسیار سفارش شده و پیامبر(ص) آن‌را سنت خود نامیده‌اند. در قرآن کریم نیز تأکیدات فراوانی بر ازدواج که جزئی از سبک زندگی مؤمنانه است، وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: امروز دشمنان از اهمیتی که اسلام برای ازدواج قائل است کاسته‌ و آن را امری کمرنگ و بی‌اهمیت جلوه می‌دهند و مشکلات را در این زمینه پررنگ می‌کنند تا ازدواج هر چه بیشتر در جامعه اسلامی کاهش یابد.

نکونام با یادآوری تبعات سوء عدم ازدواج و با تأکید بر اینکه اصل ازدواج به‌عنوان یک سنت دینی باید مورد توجه آحاد جامعه باشد، افزود: باید زمینه ازدواج به‌موقع برای جوانان فراهم شود.

امام‌جمعه شهرکرد ضرورت تسهیل در ازدواج جوانان از سوی خانواده‌ها را یادآور شد و گفت: کمک‌‌های مادی و معنوی به جوانان در این مقوله حتی‌الامکان باید گسترش یابد و عرصه‌های مختلف اجتماعی برای ازدواج باید فراهم شود. وقتی ازدواج شکل گرفت، خانه‌ها تبدیل به مکان مناسب عبودیت و بندگی پروردگار شود چرا که زن و مرد هر دو بندگان پروردگار هستند که هر دو جایگاه انسانی والایی دارند، باید همدیگر را تکریم کنند، قدر یکدیگر را بدانند و زندگی را صفا ببخشند تا فرزندان سالم و صالح نیز تربیت شوند.

وی در ادامه با یادآوری ماهیت حقوق بشر آمریکایی، بیان کرد: برخی‌ها که قدرت تحلیل کمتری داشته یا شناختی از حقوق بشر دینی و اسلامی ندارند، تحت تأثیر تبلیغات سوء استکبار جهانی قرار می‌گیرند و به حقوق بشر آمریکایی دل می‌بندند و فریب‌ها و القائات آنان را باور می‌کنند. اسلام در تمام جنبه‌ها برنامه‌های سازنده و کرامت‌بخش و تعالی‌بخش برای انسان دارد، حقوق بشر در اسلام در اوج است و ما در همه ابعاد بدان پایبند هستیم.

نکونام با بیان اینکه ما قربانی مسئله حقوق بشر هستیم و حقوق ما توسط مدعیان حقوق بشر پایمال شده است، ادامه داد: آنان بیش از ۱۷ هزار بی‌گناه از ما را به خاک و خون کشیدند، شهید صدوقی ما را در ۱۱ تیر ۱۳۶۱ به شهادت رساندند، آنان هواپیمای مسافربری ما را در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ سرنگون کردند و ۲۹۸ ایرانی را شهید کردند. حقوق بشر آمریکایی حقوق بشر تبعیض نژادی و ثروت‌اندوزی است و آنان حقوق بشریت را تضییع می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :