کد خبر: 4066838
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۴

۱۰ تیر؛ مهلت پایانی ثبت‌نام در بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری گفت: مهلت ثبت‌نام در رشته‌های معارفی شامل تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه تا پایان روز ۱۰ تیرماه اعلام شده است.

مسابقات سراسری قرآن

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اعلام اینکه ثبت‌نام برای حضور در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش آوایی پس از یکبار تمدید در روز ۳۱ خردادماه پایان یافت، اظهار کرد: این بخش شامل رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ پنج جزء، اذان، مدیحه‌سرایی و دعاخوانی است که البته سه رشته دعاخوانی، اذان و مدیحه‌سرایی از امسال در بخشی مجزا با عنوان بخش نغماتی از دیگر رشته‌های آوایی مجزا شده‌اند.

وی با ذکر اینکه آمار ثبت‌نام‌کنندگان استان در رشته‌های مختلف تا روز یکم تیرماه به ۳۸۴ نفر رسید، ادامه داد: این تعداد شامل ۱۶۲ مرد و ۲۲۲ زن است و انتظار می‌رود با توجه به اینکه متقاضیان امکان ثبت‌نام همزمان در یک رشته بخش آوایی و یک رشته معارفی دارند، آمار ثبت‌نام تا روز دهم تیرماه رشد داشته باشد.

امیری تصریح کرد: مهلت ثبت‌نام در رشته‌های معارفی شامل تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه نیز تا پایان روز ۱۰ تیرماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در خصوص زمان برگزاری مراحل مختلف مسابقات سراسری قرآن، گفت: بازه زمانی برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات آوایی از یکم تیرماه تا ۱۵ مردادماه و مرحله استانی نیز از ۲۲ مرداد تا ۳۱ شهریورماه اعلام شده است.همچنین مرحله استانی رشته‌های معارفی در تاریخ ۱۲ مردادماه به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای مطالعه آیین‌نامه مسابقات سراسری در رشته‌های معارفی و شرکت در این مسابقات از طریق سامانه مسابقات سراسری قرآن اوقاف و امور خیریه به نشانی www.quraniran.ir اقدام به نام‌نویسی کنند.

سال گذشته و در چهل‌و‌چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن در چهارمحال‌وبختیاری، بیش از ۳۰۰ شرکت‌کننده در دو گروه بانوان و آقایان در رشته‌های مختلف ثبت‌نام کردند که پس از برگزاری مراحل شهرستانی، استانی و مرحله مقدماتی کشوری، سه نماینده از استان موفق شدند در رشته‌های دعاخوانی و حفظ ۲۰ جزء قرآن در فینال این مسابقات حاضر باشند، اما استان ما از کسب رتبه برگزیده کشوری بازماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :