کد خبر: 4066285
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵

مسئولیت نخست در رعایت حجاب متوجه خانواده‌هاست

امام‌جمعه موقت شهرکرد گفت: مسئولیت نخست و بزرگ در رعایت حجاب برعهده خانواده‌هاست و باید از ابتدا بکوشند بدون اینکه فرزند خود را مورد آزار قرار دهند و با روش‌های زیبا او را با حجاب آشنا سازند.

سیدابوالحسن فاطمی امام جمعه موقت شهرکرد

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن فاطمی، امام‌جمعه موقت شهرکرد سوم تیرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به معجزه بزرگی که درخصوص حیات امام زمان(عج) وجود دارد، اظهار کرد: این معجزه این است که گذر زمان اثری بر وجود مقدس ایشان ندارد یعنی زمانی که بندگان خاص خداوند در زمان غیبت با امام عصر (عج) ملاقات دارند و یا پس از ظهور ایشان را مردی ۳۵ تا ۴۰ ساله می‌بینند، راز این موضوع نیز در کلمه صاحب‌الزمان نهفته است چراکه هیچ یک از ائمه و انبیا لقب صاحب‌الزمان را ندارند و این لقب نیز توسط ائمه اطهار به حضرت مهدی(عج) داده شده است.

امام‌جمعه موقت شهرکرد با تأکید بر اهمیت حجاب، افزود: در زمان طاغوت برخی افراد سفارشات دین اسلام به رعایت حجاب را انکار می‌کردند، اما متأسفانه امروزه نیز برخی افراد به دلایل نداشتن اطلاعات کافی مدعی می‌شوند رعایت حجاب در دین اسلام مورد سفارش و تأکید قرار نگرفته است در صورتی که سند اصلی دین مبین اسلام قرآن کریم است و در این کتاب آسمانی نیز شاهد دستورات صریح درخصوص رعایت حجاب هستیم.

وی با اشاره به روایتی از ام‌سلمه یکی از زنان پیامبر اکرم(ص)، ادامه داد: ایشان در جایی با این مضمون اشاره دارد که پس از نزول آیات الهی درخصوص تأکید بر رعایت حجاب زنان مؤمن، ما در زمان ضرورت به گونه‌ای حجاب می‌کردیم که از سر تا پای خود را توسط پارچه‌ای مشکی پوشانده می‌شد. بنابراین با توجه به آیات الهی و وجود چنین روایاتی امکان انکار حجاب وجود ندارد.

فاطمی تصریح کرد: آنچه را که دین اسلام مورد سفارش و تأکید قرار می‌دهد و توسط پیامبر اکرم(ص) به مردم رسیده است به این دلیل که دستور خداوند هستند باید به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرند چرا که خداوند خالق هستی است و تمامی دستورات او در جهت حفظ مصلحت بندگان و جوامع است و طهارت جامعه را در پی دارد.

امام‌جمعه موقت شهرکرد اضافه کرد: برخی مواقع نادانی نیز به گونه‌ای دیگر نمایان و مشکل‌ساز می‌شود برای مثال در جشن‌های عروسی بسیاری افراد با حجاب و متعصب به حجاب به توجه به شرایط جشن، حجاب خود را برمی‌دارند اما افرادی اقدام به فیلم‌برداری کرده و پس از مراسم این فیلم در دسترس افراد نامحرم قرار می‌گیرد بنابراین در این مجالس نیز باید بسیار مراقب بود که یا حجاب برداشته نشود و یا فیلمبرداری انجام نشود چراکه انتشار فیلم و عکس از اینگونه مجالس می‌توانند مشکلات فراوانی در پی داشته باشد بنابراین دستور خداوند در رعایت حجاب برای طهارت و مصلحت جامعه است.

وی بیان کرد: مسئولیت نخست و بزرگ را در رعایت حجاب برعهده خانواده‌هاست و باید از ابتدا بکوشند بدون اینکه فرزند خود را مورد آزار قرار دهند و با روش‌های زیبا او را با حجاب، موضوع محرم و نامحرم و غیره آشنا سازند. البته مسئولان نیز وظایفی برعهده دارند و باید در حوزه تبلیغ و ترویج موارد دینی مانند نماز و حجاب در ارگان‌هایی مانند صدا و سیما کارهای متنوعی انجام شود تا اهمیت این موضوعات در جامعه تبیین شود و در این صورت انجام کاری برخلاف این ارزش‌ها برای افراد دشوار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha