کد خبر: 4058620
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱

کتاب «چالشتر دیار ماندگار» در شهرکرد رونمایی شد

همزمان با پنجمین نکوداشت روز شهرکرد، کتاب «چالشتر دیار ماندگار» با حضور نویسنده کتاب، رئیس و اعضای شورای اسلامی، سرپرست شهرداری شهرکرد و جمعی از مدیران مجموعه مدیریت شهری رونمایی شد.

رونمایی از کتاب در شهرکرد

محمدرضا بیاتی، رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد، امروز، ۳۱ اردیبهشت‌ماه در آیین رونمایی از کتاب «چالشتر دیار ماندگار» به قلم محمدآقا حیدری نویسنده و پژوهشگر چالشتری، ضمن تبریک روز شهرکرد، اظهار کرد: امیدوارم ظرفیت‌های موجود شهر به شهرهای دیگر منتقل و رسالت سنگینی که امروز مدیران شهری بر عهده دارند به خوبی انجام شود.

وی بر لزوم ظرفیت‌سازی در شهر شهرکرد تأکید و بیان کرد: هنرمندان این دیار، ظرفیت‌های هنری، آثار چشمگیر تاریخی و منابع طبیعی موجود در شهر دست به دست هم ‌دهند تا با صدایی بلند اعلام کنیم بام ایران می‌تواند مقصدی برای سرمایه‌گذاری و توسعه باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد تصریح کرد: تأثیری که شهرکرد در زمینه‌های مختلف می‌تواند داشته باشد همواره زبانزد بوده و امیدوارم بتوانیم این میراث را پاس داشته و با ارزش افزوده به آیندگان منتقل کنیم.

در ادامه، مصطفی حیدری، عضو شورای اسلامی شهرکرد بیان کرد: شورای دوره ششم، نگاهی متفاوت به شهر دارد و با وجود ملاحظات، مناسبت‌ها و محدودیت‌های موجود، این دوره نگاهی نرم و از جنس فرهنگی و اجتماعی به شهر شده است و البته همراهی شهرداری هم در کنار این نگاه شورا به شهر، موجب رقم خوردن اتفاق‌های متفاوتی شد.

وی ادامه داد: در عرصه‌ای قرار داریم که باید جهانی فکر کرده و محلی عمل کنیم، بنابراین هر مجموعه مدیریت شهری که در این راستا موفق‌تر عمل کند مسیر روشن‌تری را پشت سر خواهد گذاشت.

عبدالصادق نجفی‌، سرپرست شهرداری شهرکرد نیز در ادامه جلسه گفت: با توجه به رویکرد فرهنگی مدیریت شهری شهرکرد تلاش کردیم در این دوره به انجام کارهای زیرساختی، اجرای رویدادهای فاخر فرهنگی و تولید محصولات فاخر و ماندگار بپردازیم.

وی افزود: در روز نکوداشت شهرکرد برنامه‌های متفاوتی پیش‌بینی شده بود اما محفل فرهنگی امروز که با کتاب عجین است، با افتتاحیه پروژه‌های بزرگ هم قابل مقایسه نیست.

سرپرست شهرداری شهرکرد بیان کرد: تلاش‌های بسیاری در شهرکرد انجام شده است اما می‌طلبد همه مسئولان تلاش خود را به کار گیرند تا بتوانیم شهرکرد را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

در پایان محمدآقا حیدری چالشتری به ارائه توضیحات در خصوص کتاب چالشتر دیار ماندگار پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :