کد خبر: 4058466
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) لردگان از آغاز نام‌نویسی از دانش‌آموزان دختر و پسر سنین ابتدایی تا متوسطه دوم در رشته‌های حفظ جزء 30 قرآن کریم، روخوانی و روانخوانی، تجوید عمومی، صوت و لحن و داستان‌های قرآنی در این مرکز خبر داد.

کلاس های آموزش قرآن

ابوذر سعیدی، مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) لردگان در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به آغاز ثبت‌نام از قرآن‌آموزان در رشته‌های گوناگون قرآنی، اظهار کرد: ثبت‌نام از دانش‌آموزان دختر و پسر سنین ابتدایی تا متوسطه دوم در رشته‌های حفظ جزء 30 قرآن کریم، روخوانی و روانخوانی، تجوید عمومی، صوت و لحن و داستان‌های قرآنی از 28 اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا 15 خردادماه ادامه دارد.

وی با ذکر اینکه کلاس‌های قرآن دارالقرآن به صورت حضوری از 21 خردادماه آغاز می‌شوند، ادامه داد: دانش‌آموزان علاقه‌مند در ابتدا ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند. این کلاس‌ها در 20 جلسه به مدت دو ماه و نیم ادامه خواهند داشت و در پایان دوره از قرآن‌آموزان آزمون پایانی به عمل خواهد آمد.

سعیدی بیان کرد: دارالقرآن امام خمینی(ره) بعد از چند سال وقفه، از سال 98 فعالیت خود را مجدداً آغاز کرد و طی این مدت با وجود شرایط کرونایی فعالیت‌های خوبی را داشته است؛ یک دوره حفظ پنج جزء از سال 99 کلید خورد که اوایل امسال قرآن‌آموزان آزمون پایانی را گذرانده و مدرک دریافت کردند. همچنین برگزاری دوره‌های تجوید تخصصی ویژه حافظان قرآن و برگزاری کلاس‌های قرائت و صوت و لحن از دیگر آموزش‌ها طی این مدت بوده‌اند.

این فعال قرآنی شهرستان لردگان با اشاره به استقبال خوب کودکان و نوجوانان لردگانی از کلاس‌های قرآنی دارالقرآن، تصریح کرد: هر دوره با 70 تا 100 قرآن‌آموز برگزار می‌شود که مؤید علاقه‌مندی خانواده‌ها برای حضور فرزندانشان در این کلاس‌هاست.

سعیدی با اشاره به خودکفایی دارالقرآن در مقوله مربیان و مدرسان، گفت: امسال 10 نفر از قرآن‌آموزان سابق این دارالقرآن که دوره‌های آموزشی را با موفقیت طی کرده و از توانمندی‌های لازم برخوردارند و نیز از چند حافظ کل این مرکز برای ارائه آموزش به قرآن‌آموزان استفاده می‌شود.

وی با تأکید بر وجود استعدادهای قرآنی پرشمار در میان کودکان و نوجوانان لردگانی، بیان کرد: یک نوجوان کلاس ششمی و چند نوجوان متوسطه اول به تازگی به حفظ کل قرآن نائل شده‌اند، پیداست که در صورت فراهم بودن بستر برای پرورش استعدادها می‌توان چهره‌های قرآنی پرشماری را از این کودکان و نوجوانان مستعد تربیت کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: