کد خبر: 4031407
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار جدید شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری در پنجمین روز از بهمن‌ماه ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

آمار شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، سیدعلی درخشان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تشریح جدیدترین آمار شیوع کرونا در استان در پنجمین روز از بهمن‌ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۲ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند که از این تعداد ۲۰ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند.

درخشان افزود: طی همین مدت، نتیجه آزمایش ۶۹ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۶ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید-۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

وی بیان کرد: هم اکنون ۴۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد، ۲۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

درخشان با اشاره به اینکه خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در استان گزارش نشد، افزود: مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۷۶۵ نفر است.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هم اکنون ۳ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مؤثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است؛ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت.

درخشان تأکید کرد: وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن‌هراسی و عادی‌انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا می‌شود. با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: