کد خبر: 4030601
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور ۳۲۵۸ مددجوی تحت حمایت این نهاد برگزار شده است.

آموزش مددجویان کمیته امداد

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با رویکرد کارآفرینی و آشنایی مددجویان با مشاغل نوین برگزار می‌شود، بیان کرد: آموزش‌های ‌کاربردی و علمی زمینه خلاقیت و نوآوری مددجویان و خودکفایی آن‌ها را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ۳ بخش آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و پایدارسازی افزود: این آموزش‌ها با توجه به شرایط و نیازسنجی‌های انجام شده از بازار کار توسط کارشناسان حوزه اشتغال و بر اساس توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و نیازهای ساکنان این منطقه تعریف شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه بیان کرد: مددجویان پس از گذارندان دوره‌های مقدماتی و مهارتی برای دریافت تسهیلات اشتغال توسط کارشناسان به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

محمدی با تأکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های پایدارسازی گفت: این دوره‌ها پس از اجرای طرح‌های اشتغال و در راستای آشنایی مددجویان با شیوه‌های نوین فعالیت در بازار کار و افزایش بهره‌وری ارائه می‌شود.

وی با اشاره به بسته‌های حمایتی این نهاد از مددجویان افزود: پرداخت تسهیلات براساس طرح اشتغال، کمک بلاعوض، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید مستمر از طرح‌های اشتغال و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به بسته‌های تشویقی ویژه کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های بزرگ و کوچک اقتصادی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می‌کنند، گفت: پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت ۲ سال و در مناطق محروم تا ۴ سال و یا دریافت تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله که در مناطق محروم هر دو بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: