کد خبر: 4029961
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۹

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: افرادی که اطلاعات لازم را نسبت به معارف دینی ندارند، شبهات مطرح شده در جامعه بر آنان اثر می‌گذارد، بنابراین باید درباره تقویت مبانی فکری، معارف اسلامی و قرآنی کار شود و یکی از راهکارها این است که شعائر و ارزش‌های دین بر در و دیوار شهرها منعکس شود.

شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان ۲۹ دی‌ماه در نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این شورا باید ورود معناداری به جریان فرقه‌ها و عرفان‌های نوظهور داشته باشد، اظهار کرد: بینش و آگاهی در این خصوص ضروری است، بدین معنا که باید دانست در فضای جامعه چه خطراتی وجود دارد و کدام فرقه‌ها بیشتر نفوذ دارند و نیرو جذب کرده‌اند.

نکونام افزود: به‌نظر می‌رسد باید کارگروهی برای بررسی فرقه‌ها تشکیل شود و نمایندگان حوزه‌های علمیه، تبلیغات اسلامی و دیگر ارگان‌های مربوطه حضور داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تأکید کرد: افرادی که اطلاعات لازم را نسبت به معارف دینی ندارند، شبهات مطرح شده در جامعه بر آنان اثر می‌گذارد، بنابراین حساسیت لازم باید در بدنه جامعه به‌وجود آید و درباره تقویت مبانی فکری، معارف اسلامی و قرآنی کار شود یکی از راهکارها این است که شعائر و ارزش‌های دین بر دیوار‌های شهرها منعکس شود.

امام جمعه شهرکرد در پایان با اشاره به قانون فضای مجازی، گفت: مجلس شورای اسلامی با قدرت تمام، فضای مجازی کشور را مدیریت و ساماندهی کند.

فضای مجازی نیازمند حکمرانی است

در ادامه، احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، اظهار کرد: امر تبلیغ صحیح بسیار مهم است، به‌طوری که در فضای مجازی حکمرانی به دست جریان‌هایی بوده که به دنبال تضعیف سبک زندگی هستند، در واقع فرقه‌ها، داده‌های خود را معطوف بر سبک زندگی تبلیغ می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه حکمرانی باید در فضای مجازی صورت بگیرد، افزود: یکی از اقدامات شورای فرهنگ عمومی در سراسر کشور، مطالبه این موضوع مهم باشد که البته شورای فرهنگ عمومی استان می‌تواند این موضوع را به‌عنوان یکی از مطالبات بزرگ مطرح کند. باید تأکید  کرد که طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد اما به‌دلیل هجمه‌های بالا، زمین‌گیر شده است.

راستینه با ابراز تأسف از گسترش بی‌حیایی و بی‌عفتی در کشور، ادامه داد: رواج نگهداری از سگ در منازل یکی از مصادیق این موضوع است، معرفی مفاخر شهر به جوانان بسیار امر قابل ستایش است، اما باور آن برای جوان امروزی کم بوده، زیرا مردم در عصر علما زندگی نکرده‌اند، البته جوانان دهه ۵۰ و دهه ۶۰ امام خمینی(ره) را به‌عنوان یک عارف دوست دارند و با خاطرات ایشان زندگی کرده‌اند، در حال حاضر نیز الگوبرداری از سبک زندگی رهبر معظم انقلاب می‌تواند مورد توجه جوانان باشد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دقت شود، الگوهای موفقی در شهرها و روستاهای استان زندگی می‌کنند، به‌علاوه خواندن زندگینامه و خاطرات شهدای هسته‌ای، جوانان ورزشکار، الگوهای محله‌ای و صنعتگران موفق نیز بسیار موثر است تا جوان و نوجوان امروز دچار گمشدگی نسلی و تحولی نشود.

خطر فریب جوانان توسط فرقه‌ها

در ادامه جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به راه‌اندازی کمیسیون ادیان و فِرَق در استان، اظهار کرد: چند فرقه در استان شناسایی شده که فعال هستند، به‌همین دلیل همکاری شناسایی فرقه‌ها با همکاری حوزه علمیه ضروری به‌نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: اکثر جوانان به دنبال هویت هستند و تمایل به معنویات دارند، در این میان برخی به انحراف کشیده شده و به جای رفتن به مسیر درست، توسط فرقه‌ها فریب می‌خورند.

مردانی در پایان تأکید کرد: بر همین اساس باید بر مسئله تقویت الگویابی کار شود و شناسایی مفاخر ملی و مذهبی و برگزاری کنگره‌های مذهبی با معرفی قومیت‌های مختلف، یکی از مهم‌ترین راهکارها به‌حساب می‌آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: