کد خبر: 4003485
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳
تا پایان مهرماه؛
مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه چهارمحال‌وبختیاری با ذکر اینکه تا کنون ۱۰۰ خانواده طلاب خواهر و برادر استان در چهارمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت(ع) حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ مهرماه تمدید شده است، پیش‌بینی می‌شود که این آمار افزایش یابد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حسین مختاری بنی، مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای شرکت در چهارمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت حوزه‌های علمیه ادامه دارد، اظهار کرد: این جشنواره با همکاری اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان برگزار می‌شود که با توجه به ایجاد امکان شرکت خانواده‌های طلاب خواهر در این دوره از جشنواره، مهلت پایانی ثبت‌نام که پیش از این 17 مهرماه اعلام شده بود تا ۳۰ مهرماه تمدید شده است.

وی در خصوص ضرورت برگزاری این جشنواره قرآنی در بین خانواده‌های طلاب، بیان کرد: با توجه به لزوم گسترش و جذاب‌سازی فعالیت‌های اثربخش قرآنی در بین همسران و فرزندان طلاب، لزوم مواجهه با نارسایی‌های فرهنگی و تربیتی با بهره‌مندی از وجوه انسان‌ساز قرآن و اهل‌بیت(ع) و نیز ضرورت فراهم ساختن زمینه شناسایی و شکوفایی استعدادهای قرآنی کودکان و نوجوانان و جوانان و لزوم استفاده از ابزارهای هنری در انتقال مفاهیم و معارف قرآن کریم در جامعه هدف اهمیت و ضرورت برگزاری این دست رویدادهای قرآنی مشخص می‌شود.

مختاری با تشریح اهداف برگزاری جشنواره قرآن و عترت(ع)، گفت: ایجاد فضاهای قرآنی و گسترش فرهنگ قرآنی در میان خانواده‌های طلاب، شناسایی، رشد و هدایت استعدادهای قرآنی، ارتقای سطح معلومات قرآنی در میان خانواده‌های طلاب، رقابت سالم و سازنده بر اساس آموزه‌های قرآنی، قرائت صحیح نماز توسط همسران و فرزندان و آشنایی با فرهنگ و تعالیم قرآن کریم با استفاده از ابزار هنر از اهم اهداف جشنواره است.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان بیان کرد: در قالب این طرح که برای چهارمین سال اجرا می‌شود، همسران و فرزندان طلاب خواهر و برادر، شامل فرزندان زیر ۱۵ سال و از ۱۵ تا ۳۰ سال در رشته‌های حفظ، ترتیل، تحقیق، تفسیر، اذان، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، کتابخوانی، نقاشی و قرائت صحیح نماز متناسب با گروه‌های سنی مختلف با رویکردی جدید شامل آموزش، مسابقه و محفل قرآنی در دو مرحله استانی و کشوری شرکت می‌کنند.

مختاری با ذکر اینکه تا کنون 100 خانواده طلاب خواهر و برادر در این جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ مهرماه تمدید شده است، پیش‌بینی می‌شود که این آمار افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با توجه به تداوم شرایط کرونایی، ترتیبی اتخاذ شده است که پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، آثار شرکت‌کنندگان در مدارس علمیه محل تحصیل طلاب و با نظارت و اجرای مرکز خدمات حوزه علمیه و اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی ضبط و برای داوری مرحله استانی ارسال شوند که افراد برگزیده برای مرحله کشوری معرفی خواهند شد.

مختاری گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی https://service.csis.ir/Account/login ثبت‌نام کنند؛ همچنین کانال اطلاع‌رسانی https://eitaa.com/csis_quran، برای  دریافت  اطلاع از اخبار این رویداد قرآنی در دسترس قرار دارد.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه استان تصریح کرد: طلاب خواهر حوزه‌های علمیه نیز می‌توانند برای ثبت‌نام در بخش‌های مسابقه‌ای جشنواره با مراجعه حضوری یا تماس با حوزه‌های علمیه خواهران و در بخش‌های آموزشی جشنواره از طریق «سامانه ملی آموزش مجازی قرآن و عترت(ع)» به نشانی lms.telavat.com نسبت به ثبت‌نام خود و فرزندان خود در چهارمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت(ع) اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: