کد خبر: 3936871
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال‌وبختیاری گفت: طی ۸ ماهه نخست سال، مردم استان ۲۲ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق مراکز نیکوکاری به دست نیازمندان رسانده‌اند.

علی ملک‌پور، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، اظهار کرد: کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری شامل کمک‌های نقدی، کالا و انجام خدمات رایگان برای نیازمندان است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان همان منطقه می‌رسد.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری از سوی مردم هر منطقه در راستای رفع نیازهای اقتصادی مردم همان منطقه راه‌اندازی می‌شوند، افزود: از مجموع ۲۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان کمک مردمی از طریق مراکز نیکوکاری، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی، ۱۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز خدمات رایگان به نیازمندان ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه برای جمعیت بین ۱۰ تا ۳۰ هزار نفر یک مرکز نیکوکاری احداث می‌شود، ادامه داد: اکنون ۸۸ مرکز نیکوکاری به صورت محله‌محور در سطح استان راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کنند.

ملک‌پور با اشاره به اینکه شعار مراکز نیکوکاری «مردم برای مردم» است، گفت: واگذاری امور خیریه به مردم، شناسایی نیازمندان مناطق، شناسایی و جذب خیران و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان در اسرع وقت از جمله اهداف راه‌اندازی این مراکز است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: