کد خبر: 3902215
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
استاندار:
استاندارچهارمحال‌وبختیاری گفت: فرمانداران می‌توانند در تعطیلات پیش‌رو نسبت به تقویت پست‌های ایست و بازرسی از استان‌های همجوار رای ورود مسافران مشکوک به کرونا ویروس اقدام کنند، کماکان اسکان مسافر و گردشگر در بوستان‌ها و فضاهای سبز استان ممنوع است.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، اقبال عباسی، استاندار چهارمحال‌وبختیاری، ۱۱ خردادماه در ستاد مبارزه با ویروس کرونای چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مکان‌عمومی، ادارات و افکار عمومی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی نهادینه شود، اظهار کرد: باید با رعایت این پروتکل‌ها از جان خود و سایر افراد جامعه محافظت کنیم.

استاندار افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت برای تولید لوازم بهداشتی و ماسک در تأمین مواد اولیه همکاری لازم را داشته باشد، همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش نیز همکاری لازم را در خصوص تهیه ماسک انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه بازرسی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت دنبال شود، گفت: نباید اجازه دهیم فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه عادی‌سازی شود، بنابراین باید نظارت‌ها توسط دستگاه‌های متولی از طریق رسانه‌ها به گوش مردم برسد.

عباسی در خصوص فعالیت آموزشگاه‌های آزاد، بیان کرد: این آموزشگاه‌ها با ۲۵ درصد ظرفیت می‌توانند فعالیت خود را با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنند.

استاندار با بیان اینکه دورکاری از اختیارات مدیران دستگاه‌های اجرایی است، خاطرنشان کرد: مدیران می‌توانند به مادران باردار، جانبازان و کارمندانی که دارای بیماری خاص هستند دورکاری بدهند.

وی با اشاره به درخواست دانشگاه علوم پزشکی برای حمایت مالی برای ساخت واکسن کرونا و کیت تشخیص سریع این ویروس، عنوان کرد: می‌توان از اعتبارت پژوهشی سال ۹۹ به این طرح اختصاص داد.

عباسی یادآور شد: درصورت موافقت کمیسیون تنظیم بازار برای جبران کمبود مرغ می‌توان از استان‌های کم‌خطر واردات را انجام داد، همچنین به شرط تایید دامپزشکی و مرکز بهداشت، خرد کردن مرغ و ماهی بلامانع است.

استاندار در پایان تأکید کرد: فرمانداران می‌توانند در تعطیلات پیش‌رو نسبت به تقویت پست‌های ایست و بازرسی از استان‌های همجوار برای ورود مسافران مشکوک به کرونا ویروس اقدام کنند، کماکان اسکان مسافر و گردشگر در بوستان‌ها و فضاهای سبز استان ممنوع است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: