کد خبر: 3900775
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: تلاش برای آزادی مسجدالاقصی که امروز توسط عده‌ای نژادپرست غصب شده تکلیف همگانی است، پیامبران الهی برای این مسجد حریم و حرمت قائل بودند و در آن عبادت می‌کردند.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری، دوم خردادماه در پیام جمعه این هفته شهرکرد، با بیان اینکه قدس قبله اول مسلمانان است، اظهار کرد: بنابراین تلاش برای آزادی مسجدالاقصی که امروز توسط عده‌ای نژادپرست غصب شده تکلیف همگانی است، پیامبران الهی برای این مسجد حریم و حرمت قائل بودند و در آن عبادت می‌کردند.

وی افزود: رژیم جعلی صهیونیستی مسجدالاقصی را به انحصار خود درآورده است، باید این مسجد با جهاد آزاد شود، این رژیم جعلی مردم فلسطین را از خانه و کاشانه خودشان رانده است، افرادی که تابع اسلام هستند باید به فریاد کمک‌خواهی این مردم مظلوم لبیک بگویند.

وی با تأکید بر اینکه جهاد در راه خدا یک تجارت پرسود است، بیان کرد: اگر این تجارت را جدی بگیرید سود ماندگاری برای شما دارد که آرامش ابدی در مساکن بهشت مهم‌ترین سود این تجارت است.

حجت‌الاسلام‌ نکونام در ادامه با اشاره به ویژگی‌های دشمنان مومنان، گفت: دشمنان خود را پشت سلاح‌های مخرب پنهان کرده‌اند و عربده می‌کشند، فکر می‌کنند این دیوارها و سلاح‌ها برای آن‌ها امنیت می‌آرود، اما آن‌ها از رویایی با شما ترس دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اضافه کرد: شاهد بودید که در روزهای اخیر جهوری اسلامی را تهدید می‌کردند که نفتکش‌های شما را هدف قرار می‌دهیم اما تهدیدهای آن‌ها تو خالی است زیرا هم‌پیمانان آن‌ها با آن‌ها متحد نیستند و فقط در ظاهر از آن‌ها حمایت می‌کنند، خداوند در قرآن کریم به مومنان وعده پیروزی داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان، یادآور شد: ایمان، بصیرت، فهم درست، اراده، علم و ... از دستاوردهای ماه مبارک رمضان است، باید تلاش کنیم بعد از این ماه مبارک دستاوردهای آن را حفظ کنیم و نگذاریم شیطان بر ماه قالب شود.

حجت‌الاسلام‌ نکونام تأکید کرد: انسان‌های فرسوده، کسل و سست نمی‌تواند برای خود بهشت فراهم کنند، همچنین باید به این موضوع توجه کرد که عبادت در غفلت و بی‌خبری تأثیری در رسیدن انسان به مقام والا در آن دنیا ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه عید به معنای دادن پاداش به بندگان در پایان ماه مبارک رمضان است، عنوان کرد: امسال نمی‌توانیم به شیوه‌ سال‌های قبل نماز باشکوه عید سعید فطر را برگزار کنیم اما تلاش کنیم با اخلاص نماز را به جا بیاوریم، بهتر است زکات عیدفطر پس از اعلام رسمی عید به نیازمندان پرداخت شود.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم از روزهای آینده کار خود را آغاز می‌کند، خاطرنشان کرد: مجلس دهم با فراز و نشیب‌های بسیار به کار خود پایان داد و برای نمایندگان یک کارنامه باقی ماند که تاریخ و مردم عملکرد این نمایندگان را قضاوت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان در پایان گفت: نمایندگانی که وارد مجلس آینده می‌شوند خدمت به مردم محروم و حل مشکلاتشان را سرلوحه کار خود قرار دهند و فارغ از نگاه‌های جناحی و حزبی در راستای رفع تبعیض‌ها گام بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: