کد خبر: 3873937
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
گروه فرهنگی ـ مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری از اجرای برنامه «سوگواره یاس نبوی» در 14 بقعه شاخص و امامزاده در این استان خبر داد.

حجت الاسلام‌والمسلمین حسن امیری، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، اظهار کرد: سوگواره یاس نبوی از 6 بهمن‌ماه به مدت 5 شب با حضور مبلغان بومی و اعزامی از شهرمقدس قم و با دعوت و حضور گسترده هیئت‌های عزاداری در امامزادگان شاخص و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این سوگواره در امامزادگان شاخص از جمله حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد، میرحیدرشاه(ع) نقنه، حمزه بن علی(ع) بلداجی، سید بهاالدین محمد(ع) شیخ شبان، سید محمد(ع) بارده، عزیزالله(ع) کیان، ابراهیم(ع) گوجان، حیدربن مالک(ع) باباحیدر، ابراهیم(ع) فیل آباد، محمد بن علی(ع) منجرموئی، جعفر(ع) شیاسی، عباس علی(ع) برجوئی، احمد(ع) ارمند و جعفر(ع) پیران برگزار می گردد.

حجت‌الاسلام امیری تصریح کرد: در سوگواره امسال قرائت زیارت‌نامه حضرت زهرا(س)، همایش رهروان یاس نبوی، شام غریبان، تجمع بزرگ فاطمی و اطعام برای عزاداران و همچنین مراسم گرامیداشت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان برپایی خیمه‌های معرفت را یکی دیگر از برنامه‌های این سوگواره اعلام کرد و گفت: در این خیمه‌ها غرفه‌های مختلفی شامل پاسخگویی به سؤالات شرعی، پاسخگویی به شبهات دینی، حجاب و عفاف و «همه واقف باشیم» دایر خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیات واقفان برای عزاداری شهادت حضرت فاطمه(ع) بسیار کم است، افزود: باید با دعوت از خیران و همچنین با تبلیغ و ترویج وقف‌های مشارکتی و دسته جمعی بتوانیم در راستای وقف‌های جدید با نیت عزاداری و اطعام‌دهی شهادت حضرت فاطمه (ع) قدم برداریم که در این غرفه‌ها اوراق موقوفه مشارکتی حضرت زهرا(س)، مشارکت خیران و واقفان نیک‌اندیش را می‌طلبد.

حجت‌الاسلام امیری در پایان گفت: مراسم سوگواری وعزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) که چند سالی است از سوی اداره اوقاف و امور خیریه در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه با عنوان «سوگواره یاس نبوی» برگزار می‌شود، امسال با مصادف شدن ایام شهادت سردارقاسم سلیمانی، پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: