کد خبر: 3858639
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گروه اجتماعی - همزمان با ایام هفته بسیج، دیدار صمیمی جمعی از بسیجیان چهارمحال‌وبختیاری با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری امروز ۳۰ آبان‌ماه و همزمان با ایام هفته بسیج، دیدار صمیمی جمعی از بسیجیان استان با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در این دیدار با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: ما در مقطعی نورانی این هفته را گرامی می‌داریم، چرا که با عنایت الهی یک فتنه بسیار سخت، شدید و پیچیده را پشت سر گذاشتیم و کشور نورانیت دوباره یافت.

وی ادامه داد: البته باید توجه داشت که اگر مسئولان پخته‌تر عمل می‌کردند قطعاً بهانه دست کسی نمی‌افتاد که این مسئله باید در جای خود تحلیل و بررسی شود.

حجت‌الاسلام نکونام «بصیرت» را مهم‌ترین مؤلفه لازم در مقاطع خاص و حساس برشمرد و ادامه داد: در این مقطع پیچیده بصیرت نقش خودش را نشان می‌دهد و میدان را برای تصمیم‌گیری درست و به‌موقع باز می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به تأکید قرآن کریم بر اهمیت بصیرت، بیان کرد: به مدد بصیرت هدایت و جریان صورت می‌گیرد و کارها سامان می‌یابد، دین خدا تقویت و دشمنان خدا زمین‌گیر می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید بر بصیرت دینی و ایمانی و تاریخی خودمان بیفزاییم، گفت: در این صورت قدرت اتخاذ تصمیم به‌موقع و موقع‌شناسی نصیبمان می‌شود.

امام جمعه شهرکرد در پایان بیان کرد: مؤمن به برکت ایمان و تقوایش در مواقع فتنه متذکر و آگاه و بر بصیرت او افزوده می‌شود.

در ادامه این دیدار سردار علی‌محمد اکبری، فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) استان با اشاره به چهل‌سالگی بسیج، اظهار کرد: بسیج چهل سال جهاد، شهادت، ایستادگی و مقاومت شیرمردان و شیرزنان را در جنگ سخت و نرم در کارنامه خود دارد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در فتنه اخیر دشمن را عقب راندیم، تأکید کرد: همان گونه که مردم در حوادث اخیر ایستادگی و مقاومت به خرج دادند و دشمن را عقب راندند، در مسائل مربوط به وضعیت اقتصادی نیز پیروز خواهند شد.

سردار اکبری با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) استان در هفته بسیج، یادآوری کرد: دو هزار و پنجاه عنوان در سطح همه حوزه‌ها، پایگاه‌ها و نواحی برای مردم در جای‌جای استان پیش‌بینی شده است که دیدار صمیمانه امروز با نماینده ولی‌فقیه و تجدید بیعت با رهبر انقلاب یکی از این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: دیدار با ائمه جمعه و جماعات استان، عطرافشانی قبور شهدا، تجمع ده‌هزار نفری بسیجیان، برگزاری یادواره‌های شهدا از دیگر ویژه‌برنامه‌ها است.

فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) استان با ارائه تبیینی از فرهنگ بسیج و با استناد به دیدگاه رهبری، گفت: فرهنگ بسیجی به معنای دشمن‌شناسی، مقابله با فتنه و فتنه‌گران، توان تشخیص خودی و غیرخودی، مبارزه با منکرات، مقابله با استکبار و صهیونیسم و مقابله با تفرقه است.

یادآوری می‌شود، در ادامه این دیدار، چند تن از بسیجیان استان به بیان نظرات و دغدغه‌های خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: