کد خبر: 3858207
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری گفت: واقفان و دوستداران قرآن کریم در چهارمحال‌وبختیاری در دهه وقف امسال ۱۲۰ جلد قرآن کریم وقف کردند.

وقف ۱۲۰ جلد قرآن در طرح «وقف مصحف شریف» در چهارمحال‌وبختیاریحجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، اظهار کرد: طرح «وقف مصحف شریف» یکی از طرح‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بود که در دهه وقف در ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» اجرا و در مجموع، ۱۲۰ جلد کلام الله مجید توسط واقفان و مروجین فرهنگ وقف، اهدا شد.

وی با بیان اینکه قرآن نقش مهمی در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم دارد و خطاب به کسانی که تمایل به وقف قران دارند، گفت: در طرح وقف مصحف هر مخاطب علاقمند به وقف، می‌تواند با پرداخت مبلغی اندک هدیه کلام الله مجید را بپردازد و با پر کردن فرم وقف‌نامه، اسم خود را در لیست واقفان قرآن قرار دهد تا از اجر و برکات اخروی آن بهره‌مند شود.

حجت‌الاسلام امیری ادامه داد: اداره اوقاف استان و شهرستان‌ها، امامزادگان شاخص و ایستگاه‌های مشاوره‌های وقف همواره پذیرای واقفان وخیرخواهان گرامی جهت وقف قرآن می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه نام واقف در پیشگاه خداوند ثبت می‌شود، افزود: این مصحف شریف  «براساس نیت واقف» اغلب در امامزاده‌ها، مساجد و حسینیه‌ها و جهت بهره‌مندی زائران و نمازگزاران و مردم عزیز ما قرار می‌گیرند و ثواب اخروی و دنیوی قرائت این کتاب مقدس واقفان را نیز شامل می‌شود.

حجت‌الاسلام امیری تصریح کرد: وقف قرآن کریم در این استان مقدمه‌ای برای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه می‌باشد و چیزی که امروزه بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم، ورود مفاهیم این کتاب آسمانی به زندگی افراد است.

وی افزود: اگر ما قرآن را که عامل هدایت است سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و آن‌را در زندگی روزمره خود عجین کنیم مطمئنا دیگر دشمنان اسلام نمی توانند به درون ملل مسلمانان رخنه کنند و ما شاهد تشکیل امت اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی خواهیم بود.

حجت‌الاسلام امیری در پایان از تمام واقفانی که در دهه وقف با حضور در مصلی و امامزاده‌ها در طرح وقف مصحف شریف شرکت داشتند تشکر نمود و گفت امیدواریم شاهد استقبال بیش از پیش مردم فهمیم و قران دوست استان جهت شرکت در طرح وقف قران کریم باشیم.

یادآوری می‌شود، ایستگاه‌های وقف کلام‌الله مجید در دهه وقف از سوی این اداره‌کل در امامزادگان شاخص و مصلای شهرکرد برای نمازگزاران، زائران و اقشار مردم برپا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: