کد خبر: 3855611
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری از ساماندهی مؤسسات و خانه‌های قرآنی این استان و ثبت آن‌ها در سامانه تلاوت خبر داد.

محسن تقی‌پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، از ساماندهی مؤسسات و خانه‌های قرآن این استان خبر داد و گفت: با توجه به به‌روزرسانی سامانه تلاوت زیر نظر سازمان دارالقرآن، ساماندهی خانه‌ها و مؤسسات قرآنی استان در دست اقدام است.

وی بیان کرد: در چهارمحال‌‌وبختیاری 60 مؤسسه قرآنی وجود دارد که 40 مؤسسه تحت پوشش مؤسسه‌های اداره قرآنی تبلیغات اسلامی و ۲۰ مؤسسه قرآنی نیز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

تقی‌پور افزود: 120 خانه قرآن شهری و روستایی نیز در سطح استان تحت نظارت اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند که با توجه به روزرسانی سامانه تلاوت، لازم است برای آنها مجوز ثابت صادر شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: تعداد خانه‌های قرآنی شهری چهارمحال‌وبختیاری 65 خانه قرآن است که در تمام شهرستان‌ها پراکنده هستند.

وی گفت: تعداد 55 خانه قرآن روستایی در چهارمحال‌وبختیاری وجود دارد که زیر نظر مربیان و فعالان بخش قرآن فعالیت می‌کنند.

تقی‌پور بیان کرد: تعدادی از مؤسسات قرآنی در استان هستند که در طول سال فعالیت دارند و برخی از آن‌ها مناسبتی در ایام ماه رمضان و تابستان کار می‌کنند که با توجه به ظرفیت استان، این مقدار جواب‌گو نیست؛ این یکی از ضعف‌هایی است که وجود دارد، از این رو به دنبال آن هستیم با ثبت مؤسسات و خانه‌های قرآن در سامانه تلاوت این خلأ برطرف شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان در پایان بیان کرد: در استان مؤسسه های قرآنی توانمندی نیز وجود دارد که در بخش حفظ، تدبر در قرآن کریم، قرائت، تفسیر، آموزش‌های سبک زندگی اسلامی و... فعالیت می کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: