کد خبر: 3843403
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، گفت: دوران طلایی هشت ساله دفاع مقدس کمک کرد تا امروز مقاوم روی پای خود بایستیم و فتنه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی کنیم.

مقاومت و ایستادگی؛ درس دوران طلایی دفاع‌مقدسبه گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان، 29 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به 31 شهریورماه آغاز جنگ تحمیلی صدام و تمام قدرت‌های جهانی علیه ملت ایران، اظهار کرد: این حمله‌، حمله‌ای مرزی نبود بلکه حمله به هویت ملی اسلامی کشور ایران بود.

وی افزود: شاید بسیاری از افراد حقیقت انقلاب را متوجه نشدند ولی دشمن حقیقت انقلاب را سریع متوجه شد.

حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: آمریکایی‌ها، شوری سابق و تمام قدرت‌های جهانی و هم‌پیمانان آن‌ها، هشت سال به صدام کمک کردند ولی هشت سال دفاع مقدس به دوران طلایی و تاریخی برای ملت ایران تبدیل شد.

وی گفت: جنگ هشت ساله دفاع مقدس برای تاریخ و بشریت یک درس بزرگ با روحیه ایثار، شهادت، ولایت‌مداری، در مسیر ولی فقیه بودن، به دور از بازی‌های سیاسی، شناختن دشمن، داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: دوران طلایی هشت ساله دفاع مقدس کمک کرد تا امروز مقاوم روی پای خود بایستیم و فتنه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی کنیم. به جایی رسیده‌ایم که دشمن به شما التماس می‌کند که مذاکره کنید البته مذاکره به معنای مذاکره تحمیلی است.

حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: دشمن راهی جز این ندارد که از روی استیصال شما را پای میز مذاکره قرار دهد ولی شما بیان می‌کنید هرگز مذاکره نخواهیم کرد و جرأت حمله و جنگ را ندارید.

وی گفت: پشتیبانی و مقاومت و حمایت شما به مقام معظم رهبری این جرأت را می‌دهد که پیام مردم را به دنیا منتقل و بیان ‌کند که مذاکره نمی‌کنیم زیرا مذاکره حیله است، در واقع دشمن قصد دارد مسئولان را پای میز مذاکره بنشاند و امتیازاتی از مسئولان بگیرند و در نهایت زیر قولشان بزنند. ایستادگی شما مردم یکی از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: امروزه تلاش قدرت‌های اروپایی و آمریکایی نابودی یمن است ولی  مشاهده می‌شود پهپادهای یمنی چه می‌کند، این نتایج انقلاب اسلامی، عنایت خدا، ایمان‌، اخلاص و شهادت‌طلبی است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به 23 محرم 1427، بیان کرد: 14 سال گذشته تکفیری‌ها جنایت بزرگی را انجام دادند و آن هم حمله و به خیال خود با خاک یکسان کردن به حرم امامین همام بود.

وی افزود: آن کار شیطنت‌آمیز کمک کرد امروز حرمین امامین عسگرین از شرایط سخت سامرا نجات یابد، زیرا اجازه نمی‌دادند شیعه به آنجا رود و اکنون به جایگاهی با امکانات وسیع، ارزشمند و پایگاه رسا برای رساندن پبام قرآن و اسلام تبدیل شده است.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به بازگشایی مدارس و آغاز فعالیت مدارس، بیان کرد: همه در برابر تربیت نسل آینده مسئول هستند، آموزش و پرورش نقش عمده و کلیدی، خانواده نقش اساسی و پایه‌ و جامعه به گونه‌ای دیگر نقش خود را ایفا می‌کند.

وی بیان کرد: باید همه دست به دست یکدیگر داده با برنامه‌ریزی برای نسل آینده و جوانانی که می‌خواهند آینده‌ساز کشور باشند و انقلاب به دست آن‌ها سپرده شود در سایه مکتب الهی تقویت صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به 25 محرم شهادت امام زین‌العابدین(ع)، بیان کرد: دعاهای مختلفی از این حضرت در صحیفه سجادیه بیان شده که یکی از آن‌ها دعای صبحگاهی و شامگاهی بوده که لازم است این دعا را خوانده تا باور خود را به خدا تقویت کنید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: