کد خبر: 3829868
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
گروه اجتماعی - رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور آموزش را تنها راهکار نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر ندانست و گفت: گسترش امر به معروف و نهی از منکر نیازمند مهارت مخاطب شناسی است تا با توجه به شرایط فردی و اجتماعی این فریضه را اجرایی کنیم.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، آیت‌الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، روز گذشته دوم مرداد در اختتامیه نشست‌های تخصصی ویژه طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر استان که در سالن بلاغ سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، گفت: هدف مشترک و الهی از ویژگی‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر در آیات قرآن کریم است.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر باید خیرخواهی خود را به آحاد جامعه اثبات کنند، افزود: اگر مردم بفهمند که امر به معروف و نهی از منکر زندگی خیری برای آنان رقم می‌زند قطعاً به آن گرایش می‌یابند.
مؤسس حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران معروف را کمک به خلق خدا تعریف کرد و ادامه داد: آمران به معروف باید حامی اصلی مردم در جامعه باشند و مردم این حمایت را درک کنند.
آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه معروفات در باطن وجودی همه انسان‌ها وجود دارد و مردم تشنه آن هستند، اظهار کرد: عاقبت بخیری نیز در گرو شناخت درست منکرات و دوری از آن‌هاست که رستگاری جامعه را در پی دارد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه همه آحاد مردم موظف به حضور فعال در اهداف مشترک اجتماعی هستند، تصریح کرد: خداوند آمران به معروف و ناهیان از منکر را سفیران خود در زمین خطاب می کند که گرفتاران فکری، عملی و عقلی را نجات می‌دهند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه اگر کسی نسبت به گناه بی‌تفاوت باشد فاقد انسانیت و غیرت دینی است، خاطرنشان کرد: گسترش بی‌تفاوتی نسبت به گناهان در جامعه مانند سرطان همه اجزای جامعه را بیمار می کند.
آیت‌الله صدیقی بر بکارگیری فعالیت های ریشه‌ای در ترویج امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: یکی از این فعالیت های ریشه‌ای، بومی‌سازی فضای مجازی است که مسئولین در این حوزه کوتاهی کرده‌اند.
امام جمعه موقت تهران آموزش را تنها راهکار نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر ندانست و تصریح کرد: گسترش امر به معروف و نهی از منکر نیازمند مهارت مخاطب شناسی است تا با توجه به شرایط فردی و اجتماعی این فریضه را اجرایی کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: