کد خبر: 3826906
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن گفت: مبلغی بالغ بر ۱۷ میلیون تومان از محل اعتبارات اداره تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری به فعالیت‌های قرآنی شهرستان بروجن تخصیص یافت.

علی بیگی، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اشاره به نشست روز گذشته، 22 تیر در خصوص «واگذاری و تبیین فعالیت‌ها و طرح‌های قرآنی به مؤسسات و خانه‌های قرآن شهرستان بروجن»، اظهار کرد: در این جلسه مبلغ 17 میلیون و پانصد و هفتاد و پنج تومان از محل اعتبارات اداره تبلیغات اسلامی استان به فعالیت‌های قرآنی شهرستان بروجن تخصیص یافت.

وی در خصوص مصوبات این نشست که با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابوالفضل صالحی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن و مدیران 28 مؤسسه قرآنی و خانه قرآن سراسر شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی اعضاء اعلام و مبالغ حمایتی به هر کدام از فعالیت‌ها و طرح‌ها اختصاص یافت.

بیگی حمایت از برگزاری آموزش‌های عمومی قرآن کریم را از اهم موارد حمایتی عنوان کرد و افزود: در این راستا، حمایت مالی اداره تبلیغات اسلامی از آموزشِ تا سقف 160 قرآن‌آموز در مؤسسات قرآنی و 140 قرآن‌آموز در خانه‌های قرآن روستایی مورد تصویب قرار گرفت که این آموزش‌ها شامل روخوانی، روانخوانی و مفاهیم سطح یک خواهند بود.

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی بروجن با برشمردن دیگر موارد حمایتی، گفت: حمایت از آموزش تربیت معلم تجوید تا سقف 20 نفر، تربیت حافظان قرآن کریم حداقل به مدت 60 جلسه و برای 70 نفر، برگزاری جلسات با قرآن در ماه مبارک رمضان، برگزاری جلسات قرآن در دهه مبارک فجر و برگزاری یک محفل شاخص قرآنی در یکی از شهرها یا روستاهای شهرستان از دیگر موارد مصوب این نشست بود.

وی با بیان اینکه در این جلسه مدیران و فعالان قرآنی شهرستان به بیان مشکلات پرداختند، اضافه کرد: تأمین مکان مناسب برای انجام فعالیت‌ها و آموزش قرآن کریم از اهم مشکلات مطرح شده در این نشست بود، ضمن اینکه گلایه‌ برخی قرآنیان مبنی بر قطع بیمه از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال گذشته تا کنون نیز مطرح شد که دلیل توقف بیمه، کمبود بودجه و نیز سهمیه اندک قرآن برای تخصیص بیمه اعلام شده است.

بیگی در پایان بیان کرد: در حال حاضر از 30 مرکز قرآنی ثبت شده در شهرستان بروجن، 28 مرکز فعال هستند که این تعداد شامل پنج مؤسسه قرآنی در شهرهای بروجن،گندمان و نقنه و 23 خانه قرآن شهری و روستایی در سراسر شهرستان است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: