کد خبر: 3821524
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در هفتم تیرماه میزبان شش شهید که چهار تن گمنام و دو تن شناسایی شده هستند، خواهد بود.

سرهنگ منوچهر ذوالفقاری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: پیکر ۱۵۰ شهید در روز پنجشنبه، ۶ تیرماه ساعت ۹ صبح از مقابل دانشگاه تهران تشییع خواهند شد که از این تعداد شش شهید که چهار تن گمنام و دو تن شناسایی شده هستند سهم چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان گفت: این شهدا در سه نقطه استان یعنی در آموزشکده فنی دختران شهرکرد، آموزشکده فنی دختران جونقان و دو شهید نیز در دهستان شوراب صغیر سامان دفن خواهند شد.

وی ادامه داد: مراسم وداع با شهدای والامقام در مصلی و امامزاده‌گان دو معصوم(ع) شهرکرد هفتم تیرماه همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود و مراسم تشییع سراسری شهدا روز شنبه، هشتم تیرماه از ساعت 9 صبح از میدان امامزاده تا خیابان 12 محرم برپا خواهد شد.

سرهنگ ذوالفقاری تصریح کرد: از این تعداد شهید، هویت ۳۴ شهید شناسایی شده که دو تن از این شهدا سهم چهارمحال و یختیاری است و پس از تشییع به محل سکونتشان در شهرستان‌های بروجن و لردگان برای تدفین انتقال داده می‌شود.

وی افزود: شهید آموزشکده فنی دختران شهرکرد شنبه هشتم تیرماه و سایر شهدا به شهرستان‌ها منتقل و روز یکشنبه 9 تیرماه تدفین می‌شوند.

یادآوری می‌شود؛ استان‌های اصفهان، سمنان، چهارمحال و بختیاری و تهران میزبان شهدای گمنام و شهدای شناسایی شده هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: