کد خبر: 3819297
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
فعالیت‌های قرآنی ــ فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح حفظ قرآن کریم به‌صورت سالیانه ویژه کارکنان و خانواده‌ها با برپایی کلاس‌های آموزش حضوری حفظ قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می‌شود که در این دوره آموزشی دو هزار حافظ در اجزاء مختلف قرآن و ۱۰ حافظ کل در سطح استان تربیت شده‌اند.

سردار غلامعباس غلامزاده، فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری در رابطه با مجموع فعالیت‌های قرآنی این نهاد بیان کرد: نیروی انتظامی استان به‌منظور گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی بین کارکنان این اداره و نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی میان خانواده‌های کارکنان به‌واسطه آموزش قرآن از سال 89 طرح‌های آموزشی مختلفی را به‌صورت سالیانه و مستمر ویژه کارکنان وخانواده‌هایشان در سطح استان برگزار می‌کند.

وی به برخی از طرح‌های برگزار شده اشاره کرد و افزود: طرح حفظ قرآن کریم به‌صورت سالیانه ویژه کارکنان و خانواده‌ها با برپایی کلاس‌های آموزش حضوری حفظ قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می‌شود. اساتید این طرح از جمله اساتید مجرب و خبره دعوت شده از اداره کل تبلیغات اسلامی استان هستند. برای شرکت‌کنندگان در این طرح پاداش و مزایایی نیز در نظر گرفته شده است که در سال گذشته 519 نفر در این طرح شرکت کردنند و 282 نفر از آن‌ها پذیرفته شدند. در این دوره آموزشی دو هزار حافظ در اجزاء مختلف قرآن و 10 حافظ کل در سطح استان تربیت شده‌اند.

غلامزاده با بیان اینکه برخی از این طرح‌ها نیز در حال برگزاری هستند، تصریح کرد: با هدف ریشه‌کن کردن بی‌سوادی قرآن بین کارکنان نیروهای انتظامی، دوره تربیت آموزش‌یاران قرآن کریم ویژه کارکنان پایور و وظیفه به منظور تدریس در کلاس‌های قرآنی در پاسگاه‌ها و کلانتری‌های سطح استان در دوره‌های 10 روزه با حضور مربیان مجرب و خبره اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان به‌صورت مدون و منظم در حال برگزاری است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برخی از طرح‌های قرآنی این اداره برای استخدادم و یا تغییر وضعیت نیروها الزامی است، اظهار کرد: طرح ارزیابی سطح قرائت قرآن کریم از جمله دیگر طرح‌های قرآنی این مرکز است که برای تغییر وضعیت کارکنان پیمانی و مدرک این آزمون ارزیابی برای استخدادم داوطلبان نیروی انتظامی الزامی است. نیروهای داوطلب فعالیت در نیروی انتظامی باید بعد از گزراندن محرحله گزینش در این آزمون شرکت کنند و مدرک سطح روان‌خوانی را دریافت کنند.

وی گفت: آموزش ترجمه و مفاهیم قرآنی ویژه کارکنان و خانواده‌ها به‌صورت هفتگی، شناسایی و اعزام کارکنان پایور وظیفه مستعد دارای سطح قرائت روان‌خوان و فصیح‌‌خوان به دوره‌های تربیت آموزشیار قرآن کریم شهر مقدس قم، برگزاری کلاس‌های آموزش تجوید ویژه کارکنان عقیدتی سیاسی به‌صورت هفتگی، شناسایی و اعزام کارکنان مستعد قاری و موذن به سایت ناجا برای شرکت در دوره‌های تخصصی تربیت قاری و موذن و ... برخی از طرح‌های قرآنی مرکز نیرو انتظامی چهارمحال و بختیاری است که به‌صورت سالانه و مدون اجرا می‌شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: