کد خبر: 3817163
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
گروه فعالیت‌های قرآنی - محفل انس با قرآن در آخرین شب‌های ماه مبارک رمضان با تلاوت مسعود عنایتی مقدم، قاری ممتاز کشور و داور مسابقات قرآن در مسجد جامع فرخشهر برگزار شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، محفل انس با قرآن شب گذشته 13 خرداد در آخرین شب‌های ماه مبارک رمضان با حضور مسعود عنایتی مقدم، قاری ممتاز کشورمان و داور مسابقات قرآن، جمعی از مسئولین، قاریان و فعالان قرآنی استان و عموم مردم در مسجد جامع فرخشهر برگزار شد.
تلاوت آیاتی از سوره آل عمران توسط منصور کاظمی، قاری ممتاز استان و سخنرانی حجت‌الاسلام محمد احمدی، امام جمعه فرخشهر آغازگر این مراسم بود.
امام قرآن را به قانون حکومتی تبدیل کرد
حجت‌الاسلام احمدی با تسلیت ایام ارتحال امام خمینی(ره)، ایشان را امامی قرآنی و باور به حقایق قرآن معرفی کرد و گفت: امام راحل همواره بر مهجور ماندن قرآن تأکید می‌کردند و قرآن را از مراسم ترحیم به زندگی مردم وارد کرد.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) کنار گذاشتن قرآن را علت فشار بیگانگان بر کشورهای اسلامی می‌دانست، افزود: امام راحل با اعتقاد راسخ به دستورات قرآن آن را به قانون حکومتی تبدیل کرد.
امام جمعه فرخشهر بر انس بیشتر مردم با قرآن در همه ایام سال نه تنها ماه رمضان تأکید کرد و ادامه داد: نباید در محافل قرآنی به تلاوت بسنده کنیم بلکه باید تدبر در قرآن نیز ترویج یابد.

«شبی با قرآن» نخستین بار در چهارمحال و بختیاری

مهمان ویژه این محفل قرآنی مسعود عنایتی مقدم، قاری ممتاز کشور و داور مسابقات قرآن بود که آیاتی از سوره عنکبوت را تلاوت کرد.
وی از تلاوت قرآن با اشاره به سابقه طولانی برگزاری محافل قرآنی در چهارمحال و بختیاری، گفت: محافل «شبی با قرآن» برای نخستین بار با این عنوان در چهارمحال و بختیاری آغاز شد و سپس به سراسر کشور رسید.
معرفی برگزیدگان مسابقات قرآنی دارالقرآن فرخشهر و اهدای جوایز پایان بخش این مراسم بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: