کد خبر: 3812232
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
گروه ‌فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر دارالقرآن فرخشهر گفت: فروشگاهی با نام «نوشت‌افزار و محصولات فرهنگی قلم» وابسته به دارالقرآن در فرخشهر مشغول فعالیت است که طبقه همکف این ساختمان را به فروشگاه قلم اختصاص دادیم و بخشی از محصولات فرهنگی، وسایل بازی ویژه کودکان و کتب فروشگاه را در نمایشگاه قرآن با تخفیف ویژه عرضه کرده‌ایم.

دارالقرآن فرخشهر غرفه فعال نمایشگاه بزرگ قرآن چهارمحال وبختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، بهنام شمس، مدیر دارالقرآن فرخشهر، شب گذشته، 29 اردیبهشت‌ماه در بازدید از غرفه ایکنا که در نمایشگاه ‌قرآن،‌ در رابطه با فعالیت‌های این مرکز قرآنی بیان کرد: دارالقران الکریم فرخ‌شهر ۳۲ سال پیش‌، یعنی از شهریور ۱۳۶۶، به همت بنده و تعدادی از علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ غنی و انسان‌ساز قرآن که اغلب مانند خود من در آن زمان دانشجو بودند کار خود را آغاز کرده و در طول این مدت هیچگاه به دستگاه‌های دولتی وابسته نبوده و منتظر دستورالعمل و بخشنامه و . . . نمانده بلکه به اقتضای شرایط محلی و نیاز شهر و با تکیه به کمک‌های مردمی فعالیت‌های قرآنی خود را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.
وی افزود: در این مرکز قرآنی کسی حقوق نمی‌گیرد و همه صرفاً به عنوان ادای تکلیف و به شکرانه آشنایی با کلام خداوند فعالیت می‌کنند از سوی عدم وابستگی به سیستم دولتی باعث شده که از برخی آسیب‌های سیستم اداری دور بمانیم و کار قرآنی با صداقت و اخلاص بیشتری پیگیری شود.
شمس در ادامه به فعالیت‌های آموزشی دارالقرآن الکریم فرخ‌شهر اشاره و تصریح کرد: دوره‌های آموزشی این مرکز قرآنی 30 ساعته است. در نظام آموزشی ما قرآن‌آموزان دوره‌های سی ساعته روخوانی، روانخوانی و تجوید را به عنوان دوره‌های پایه می‌گذرانند و پس از مرحله پایه و مقدماتی وارد مقوله حفظ و یا قرائت می‌شوند و طبیعی است که در این مرحله باید ساعات بیشتری را آموزش ببینند تا بتوانند به موفقیت مورد نظر دست یابند.
این مدیر قرآنی به تعداد قرآن‌آموزان دارالقرآن الکریم فرخ شهر اشاره کرد و گفت: در طی این 32 سال بیش از پنج هزار نفر در این مرکز قرآنی آموزش دیده‌اند.
وی افزود به علت اینکه مربیان و افرادی که در این مجموعه کار می‌کنند عمدتاً حافظ قرآن هستند به طور طبیعی بیش‌تر فعالیت‌های آموزشی ما نیز بر حفظ قرآن متمرکز بوده است و تا کنون صدها نفر حافظ اجزای مختلف قرآن تا حافظ کل تربیت کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در زمینه آموزش صوت و لحن به اندازه حفظ قرآن استاد توانمند در دسترس نبوده است، افزود: در ابتدای کار اساتید قوی در زمینه قرائت را از استان اصفهان دعوت می‌کردیم و کم کم از اساتید استان خودمان استفاده کردیم. اما همچنان تمرکز ما بر حفظ قرآن بوده است.
شمس به فعالیت‌های دیگر دارالقرآن الکریم فرخ شهر اشاره و اظهار کرد: علاوه بر کلاس‌های آموزش قرآن ، برگزاری بیش از 50 محفل انس با قرآن کریم با حضور نفرات اول مسابقات بین‌المللی را در کارنامه داریم. در این محافل اغلب اساتید مطرح و بین المللی از جمله دیانت، پرهیزگار، نیک‌دستی، عنایتی مقدم، شاکرنژاد، جواد فروغی، اسماعیلی، ستوده‌نیا، عباس هاشمی، سعیدیان، دباغ و . . . تلاوت قرآن داشته‌اند هم چنین در دو مورد میزبان اساتید دعوت شده از کشور نیز مصر بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه دارالقرآن الکریم فرخ شهر به مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری مسابقات حضوری و غیرحضوری قرآن کرده است، اضافه کرد: برگزاری مسابقه‌ای غیرحضوری تحت عنوان مسابقه قرآن رمضان در سطح استان برای 9 سال متوالی، برگزاری دو دوره مسابقه حفظ و قرائت قرآن کریم بین قرآن آموزان مراکز قرآنی استان و 10ها مسابقه حضوری و غیرحضوری دیگر بخش دیگری از فعالیت‌های این مرکز قرآنی در این سال‌ها بوده است.

طرح‌های ویژه دالقرآن فرخشهر
مدیر دارالقرآن الکریم فرخ‌شهر با اشاره به طرح‌های مختلف این مرکز، بیان کرد: علاوه بر مسابقات و آموزش قرآن طرح‌های مختلفی در این مؤسسه قرآنی اجرا می‌شود که «اهداء ثواب ختم قرآن به شهدا» از جمله آن طرح‌ها است.
وی با بیان اینکه امسال نیز به مناسبت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) طرح «سی ختم قرآن برای حضرت امام» در حال برگزاری است، گفت: طرح «اهداء ثواب چهل ختم قرآن به حضرت فاطمه زهرا(س)» را نیز در سال گذشته برگزار کردیم، همچنین در سال‌های ابتدایی شروع حفظ قرآن در فرخشهر نیز طرح «تکریم حافظان قرآن» را به منظور تشویق حافظان سه جزء به بالا برگزار کردیم که در این طرح حافظان قرآنی از خدماتی نظیر اتوبوس‌ و تاکسی رایگان، معاینه رایگان پزشک، دریافت داروی رایگان و ... بهره‌مند بودند.
وی به محصولات عرضه شده در غرفه این مؤسسه قرآنی در نمایشگاه بزرگ قرآن شهرکرد اشاره کرد و گفت: به منظور کمک به تأمین هزینه‌های دارالقرآن الکریم فرخ شهر چند سالی است در طبقه همکف ساختمان سه طبقه ای که خیر قرآنی سیدمنصور کاظمی وقف دارالقرآن الکریم فرخ شهر کرداند فروشگاهی با نام «نوشت‌افزار و محصولات فرهنگی قلم» راه‌اندازی کرده‌ایم که نوشت‌افزار و محصولات فرهنگی و قرآنی را با قیمتی بسیار مناسب‌تر از بازار عرضه می‌کند و بخشی از محصولات فرهنگی، وسایل بازی ویژه کودکان و کتب فروشگاه را در نمایشگاه قرآن با تخفیف ویژه عرضه کرده‌ایم.
مدیر دارالقرآن الکریم فرخ شهر درخصوص مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت‌های این مرکز قرآنی بیان کرد: خدا را شکر مشکل بزرگ و مهمی نداریم. تنها مشکل ما کمبود بودجه است و کمک‌های مردمی پاسخگوی همه نیازها نیست. به ویژه که چند سالی است اقدام به راه‌اندازی پیش‌دبستانی و دبستان قرآنی پسرانه‌ای با نام «بشارت» کرده‌ایم و قصد داشتیم دبستان دخترانه و دبیرستان‌های پسرانه و دخترانه را نیز راه‌اندازی کنیم اما کمبود بودجه و هزینه‌های سنگین راه‌اندازی مدرسه تاکنون اجازه این کار را نداده است و با وجود موفقیت‌های فراوان و استقبال خوب مردم از دبستان بشارت، دیون فراوان مربوط به تجهیز و آماده‌سازی مدرسه اجازه نداده است که راه اندازی بقیه مدارس را پیگیری کنیم.
شمس در مورد محتوای آموزشی دبستان بشارت گفت: در این مدرسه دانش‌آموزان محتوای مصوب آموزش و پرورش را در کلاس‌های هوشمند و با امکانات بسیار خوب و آموزگاران مجرب فرا می‌گیرند و علاوه بر آن با توجه به اینکه پنج ساعت بیشتر از سایر آموزشگاه‌ها در مدرسه هستند در ساعات فوق برنامه به صورت تخصصی در زمینه تلاوت و حفظ و مفاهیم قرآن کریم زیر نظر مربیان مجرب آموزش می‌بینند.
وی در پایان درخواست کرد کسانی‌که ‌مایلند در ثواب تربیت قرآنی آینده سازان ایران اسلامی سهیم شوند می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب 0110216167003 در بانک ملی و یا شماره کارت 6037991899537967 به نام دارالقرآن الکریم فرخ شهر واریز کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: