«برادر قرآن» برای کودکان منتشر شد
کد خبر: 3484196
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
به همت یک دوست‌دار نهج البلاغه:

«برادر قرآن» برای کودکان منتشر شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: کتاب «برادر قرآن» با محوریت حکمت‌های نهج‌البلاغه و در قالب شعر ویژه گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شد.

فروغ فتاحی، نویسنده کتاب«برادر قرآن» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه کتاب «برادر قرآن» از سال ۸۹ با گردآوری حکمت‌های نهج‌البلاغه به صورت شعر کلید خورد، افزود: این حکمت‌ها در گام نخست در سال ۹۳ در هفته‌نامه زردکوه در استان چهارمحال و بختیاری منتشر شدند و در پی آن تصمیم به چاپ این اثر به صورت کتاب گرفته شد.
وی با اعلام خبر انتشار این کتاب در دو جلد «برادر قرآن ۱» و «برادر قرآن ۲»، خاطر نشان کرد: هر جلد از کتاب‌ها در ۱۰ صفحه با طراحی و گرافیک کودکانه ویژه گروه سنی ب و ج منتشر شده ‌است.
فتاحی با بیان اینکه کتاب «برادر قرآن ۱» به موضوع فتنه و «برادر قرآن ۲» به موضوع دوست‌یابی بر اساس سخنان امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه پرداخته است، ادامه داد:اصل حکمت‌ها در پشت جلد کتب جهت آشنایی بزرگسالان با آن‌ها و تشریح برای کودکان نیز قید گردیده است.
وی با بیان ضرورت ترویج سخنان امام علی(ع) به منظور دستیابی به الگوی پیشرفت ایرانی- اسلامی برای آینده‌سازان ایران اسلامی به عنوان اهداف چاپ این اثر، افزود: این کتب با مشورت صاحب‌نظران حوزه نشر کودک آماده گشته و هدف از آن انتقال پیام و ارزش‌های الهی نهج‌البلاغه به کودکان بوده است.
نویسنده کتاب‌های برادر قرآن 1 و 2 خاطرنشان کرد این کتاب‌ها در اسفندماه سال 94 با تیراژ ۳۰۰۰ جلد و قیمت ۳۰۰۰ تومان، توسط انتشارات سنا که از مؤفق‌ترین انتشارات در حوزه کودک و نوجوان است، چاپ و منتشر شده است.
فتاحی اظهار امیدواری کرد جلدهای ۳ و ۴ این اثر در سال ۹۵ منتشر گردد و افزود: این کتاب‌ها با تخفیف ویژه در اختیار مدارس متقاضی قرار می گیرد و علاقمندان جهت تهیه آن‌ها می‌توانند با انتشارات سنا به شماره ۰۹۱۳۱۱۷۲۶۴۲ تماس حاصل نمایند.
captcha