حرم شاهچراغ باز شد!

حرم شاهچراغ باز شد!

اولین حرمی که به خاطر سلامت مردم، و با شیوع کرونا تعطیل شد، حرم شاهچراغ شیراز بود و حالا به همت قرارگاه بهداشت و سلامت تبدیل به خط تولید ماسک شده است. کارگاه تولید ماسک با استفاده از ظرفیت خدام حرم مطهر احمدابن موسی (ع) شاهچراغ شیراز در صبح شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ شروع به‌کار کرد. این کارگاه با سه شیفت کاری در روز سه‌هزار ماسک تولید خواهد کرد و ماسک‌های تولید شده در مناطق محروم شهر شیراز توزیع می‌شود.
ضدعفونی معابر قم به همت نیروهای حشدالشعبی

ضدعفونی معابر قم به همت نیروهای حشدالشعبی

جمعی از نیروهای حشدالشعبی عراق، طلاب خارجی و بسیجیان عصر شنبه 16 فروردین ماه با حضور در مناطق مختلف شهر قم اقدام به ضدعفونی معابر و پخش مایع ضدعفونی کننده کردند.
بهار در بهشت

بهار در بهشت

با آغاز فصل بهار و نو شدن زمین، شکوفه‌های بهار نارنج در چلچراغ شیراز، حرم مطهر حضرت شاهچراغ‌(ع) به ثمر نشسته و شمیم خوش گل‌های بهاری، دل‌ها را نوازش می‌کند.
راه اندازی نقاهتگاه 200 تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

راه اندازی نقاهتگاه 200 تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

نقاهتگاه 200 تختخوابی با امکانات اتاق معاینه، سی.پی.آر و تریاژ به همراه کارکنان پرستاری، پزشکی و خدماتی در مجموعه ورزشی امام علی (ع )ارتش واقع در خیابان قطران تبریز راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی این نقاهتگاه، پذیرش و دریافت برخی از بیماران کرونایی است که بعد از طی روال درمان، امکان ایزوله و قرنطینه در منازل خود را ندارند. با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تمامی اقدامات درمانی شامل اکسیژن تراپی، انجام دستور درمان‌ دارویی و... که برای بیماران کرونایی لازم است در این نقاهتگاه توسط پزشکان متخصص و پزشکان عفونی و ریه ارائه می‌شود.
السلام علیکِ یا فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

السلام علیکِ یا فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

هر ساله در ایام آغازین سال جدید مردم از اقصی نقاط کشور خود را به قم می‌رساندند تا سال نو را در جوار مضجع شریف حضرت معصومه (س) آغاز کنند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار ویروس درب‌های حرم ناخواسته و موقتاً بسته شده و عاشقان کریمه اهلبیت علیهم السلام آن حضرت را از دور زیارت می‌کنند.
لبخند طبیعت در جلگه گیلان

لبخند طبیعت در جلگه گیلان

"بهار" فصل تولد طبیعت، جلوه‌گاه قدرت الهی و آغازگر پویایی و زندگی است. خروش رودها در جلگه و نوشدن مزارع گندم، جو و کلزا در دشت‌ها و همچنین شکفتن درختان در دامنه قله درفک، همه و همه بیانگر لبخند دوباره طبیعت و نویددهنده آینده‌ای روشن است که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب عظمت و قدرت خالق می‌کند.
سیزده به‌در ۹۹ در مشهد‎

سیزده به‌در ۹۹ در مشهد‎

کسی به یاد نمی‌آورد که روز سیزدهم فروردین، تفرجگاه‌های مشهد را خلوت دیده باشد؛ این شهر زیارتی همیشه شلوغ ایران حالا به دلیل شیوع کرونا برای اولین بار خالی از خودرو و رفت‌وآمد است. از هشتم فروردین‌ماه سال جدید طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طرح فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز شد و فعلا تا ۲۱ فروردین ادامه دارد. یکی از تاکیدات این طرح محدودیت تردد خودروها در سراسر کشور است. این محدودیت در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تشدید شد. ماموران نیروی انتظامی برای تضمین اجرای طرح از ورود مردم به پارک‌ها جلوگیری می‌کنند و شهروندان مشهدی هم روز سیزدهم فروردین امسال را در خانه‌های خود ماندند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا زودتر شکسته شود.
روز طبیعت بدون میهمان در تبریز

روز طبیعت بدون میهمان در تبریز

در پی اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت های ترافیکی و ممنوعیت تردد خودروهای نقلیه در روز طبیعت خیابان های شهر تبریز خلوت ترین روز خود را در روز طبیعت طی سال های گذشته شاهد بود.
جشن روز طبیعت جهادگران در کنار بیماران کرونایی

جشن روز طبیعت جهادگران در کنار بیماران کرونایی

گروه های جهادی با حضور در بیمارستان علی اصغر(ع) شیراز، محل نگهداری بیماران کرونایی با توزیع آبمیوه های طبیعی روز طبیعت را جشن گرفتند.
روز طبیعت با چاشنی کرونا

روز طبیعت با چاشنی کرونا

علیرغم تأکید مسئولان وزارت بهداشت و مدیران استان قم مبنی بر عدم حضور مردم در روز طبیعت افرادی هم به این مهم توجهی نکردند و در خانه‌های خود نماندند و خطر ابتلا به کرونا رو جدی نگرفتند. امید که با رعایت اصول بهداشتی مردم، کرونا را شکست می‌دهیم و در آینده‌ای نزدیک طبیعت ایران زیبا مملو از مردم می‌شود.
1