شصتمین جایزه ملی البرز

شصتمین جایزه ملی البرز

مراسم اعطای شصتمین جایزه ملی البرز ویژه دانشمندان، نوآوران، طلاب و دانشجویان عصر امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و‌ امور خیریه در هتل ارم تهران برگزار شد.
رونمایی از کتاب «فقه فضای مجازی»

رونمایی از کتاب «فقه فضای مجازی»

رونمایی از کتاب «فقه فضای مجازی» امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
اجتماع بانوان فعال قرآنی

اجتماع بانوان فعال قرآنی

اولین اجتماع سالانه بانوان فعال قرآنی جهادی مشهد مقدس به همراه تجلیل از فعالان قرآنی، امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.
موزه فاطمی در یک نگاه

موزه فاطمی در یک نگاه

به منظور گسترش فعالیت و همکاری موزه‌ها در سطح بین‌المللی و همچنین افزایش مراجعه و مطالعه آثار ارزشمند تاریخی، طبیعی و هنری موجود در موزه‌ها، مجمع عمومی كمیته بین‌المللی موزه‌ها در سال ۱۹۷۷، ۱۸ ماه می میلادی مصادف با ۲۸ اردیبهشت‌ماه را روز جهانی موزه و میراث فرهنگی نامگذاری کرد. از آنجایی که حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به عنوان مکان مقدسی که طی بیش از هزار و دویست سال همواره محل رجوع و پناه علما و شیعیان بوده و حتی شاهان و حکام نیز ارادت خاصی به این بارگاه نورانی داشته‌اند، این موزه میراث‌دار آثار منحصر به فردی است که بیانگر فرهنگ و هنر این مرز و بوم است. موزه آستان مقدس فاطمی در زمینه نمایش آثار موزه ای برای عموم مردم پیشگام بوده و «موزه آستان مقدس قم» را به عنوان اولین موزه عمومی ایران در ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۱۴ شمسی (دو سال قبل از موزه‌ایران باستان) طبق نقشه آندره گدار فرانسوی (طراح موزه‌ایران باستان) به سرپرستی ابوالقاسم معمار با جمع‌آوری آثار وقفی و اهدایی به این آستان مقدس در داخل حرم مطهر فاطمی ایجاد کرد و این موزه یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های وقفی جهان و تنها موزه تاریخی هنری استان قم لقب گرفت.
افتتاحیه هفته میراث‌ فرهنگی و روز جهانی موزه

افتتاحیه هفته میراث‌ فرهنگی و روز جهانی موزه

مراسم افتتاحیه هفته میراث‌ فرهنگی و روز جهانی موزه در موزه ملی ایران، با حضور قائم مقام معاون میراث فرهنگی دارابی امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.
اختتامیه ششمین دوره‎‌ مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌ دقیقه‌ای در اصفهان

اختتامیه ششمین دوره‎‌ مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌ دقیقه‌ای در اصفهان

ششمین مرحله‌ استانی مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌ دقیقه‌ای به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با حضور 23 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر استان اصفهان در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد. این دوره از مسابقات در دو بخش برگزار شد که بخش اصلی با موضوع (بدون محدودیت) و بخش ویژه با موضوع (آب و گردشگری) بود و نیز نفرات اول و دوم به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
دیدار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزیر فرهنگ قطر

دیدار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزیر فرهنگ قطر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صبح امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت با عبدالرحمن بن حمد بن جاسم بن حمد آل ثانی، وزیر فرهنگ قطر دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
موزه قرآن‌های نفیس در شیراز‎‎

موزه قرآن‌های نفیس در شیراز‎‎

موزه قرآن‌های نفیس در دو طبقه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری استان فارس قرار دارد که به همت داریوش نویدگویی گردآوری شده است و برای دانشکده علوم قرآنی و گروه‌های آموزشی علوم و معارف اسلامی نیز کاربرد بسیار دارد. دست کم ۹۰۰ جلد قرآن چاپ دستی، سنگی، چاپ کلیشه و نفیس از دوره‌های مختلف با ویژگی هنری خطاطی، تذهیب، تجلید و دوره تاریخی ویژگی‌های منحصر به فردی برای این موزه رقم زده است.
محفل انس با قرآن در امامزاده سیدحمزه(ع) تبریز‎‎

محفل انس با قرآن در امامزاده سیدحمزه(ع) تبریز‎‎

محفل انس با قرآن کریم همراه با آیین افتتاحیه جلسات هفتگی قرآن استاد مهدی محمدزاده با حضور حجت‌السلام سید شهاب الدین حسینی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، مسئولان، اساتید و جمعی از قاریان برجسته کشوری و بین‌المللی شامگاه سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در آستان مقدس امامزاده سید حمزه تبریز برگزار شد.
باغ موزه دلگشای شیراز‎‎

باغ موزه دلگشای شیراز‎‎

در عمارت کلاه فرنگی مجموعه دلگشای شیراز مجموعه‌ای از آثار تاریخی و اشیای قدیمی را خواهید دید که ازجمله آن‌ها می‌توان به نسخ قرآنی قدیمی، سکه‌ و نقشه اشاره کرد که دیدن آن‌ می‌تواند تجربه‌ای جالب برای علاقه‌مندان به اشیای قدیمی و مجموعه‌داران باشد.