کد خبر: 3840420
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: حضور مردم در اجتماعات حسینیان و عاشورائیان بسیار ارزشمند است و به‌ویژه مشارکت پرشور جوانان در این اجتماعاتِ مردمی، خاری بر چشم دشمنان است.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد، امروز ۱۵ شهریورماه در خطبه‌های نمازجمعه این شهر، با اشاره به آیه ۵۹ سوره مبارکه نساء، بیان کرد: تنها راه نجات در تمسک‌جویی به خداوند، پیامبر(ص)، ائمه اطهار(ع) و در عصر حاضر، ولی‌فقیه است که هر اراده و تصمیمی در تمام عرصه‌ها باید بر اساس اراده ولی‌فقیه باشد.

وی با بیان اینکه انقلابیونِ حادثه ۱۷ شهریور ۵۷ تربیت‌یافتگان همین نگاه بودند، ادامه داد: پرورش‌یافتگان مکتب عاشورا و اباعبدالله(ع) در دفاع از ولی‌ خدا، امام خمینی(ره) با مشت‌های گره کرده به خیابان ریختند.

حجت‌الاسلام نکونام انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و گفت: عاشورائیان و حسینیان به دعوت امامشان لبیک گفتند و امروز نیز این مکتب باید حفظ شود که در این راستا توجه به منکراتِ مورد تأکید امام حسین(ع) اهمیت دارد.

امام جمعه شهرکرد با برشمردن و تشریح منکرهای مورد نظر سیدالشهداء(ع)، بیان کرد: منکر اول «عدول از خط امامت و ولایت» است که اگر اتفاق بیفتد، حق پایمال و ولایت مندرس می‌شود چیزی که دشمنان نظام و انقلاب به دنبال آن هستند.

وی با اشاره به منکر دوم مدنظر امام حسین(ع)، گفت: هر گاه در برابر تضییع عدالت، تبعیض انسان‌ها، قدرت گرفتن انسان‌های ناروا و نااهل سکوت کنیم و فریاد نزنیم، مرتکب منکرِ «سکوت در برابر پایمال شدن حق» شده‌ایم.

حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: سومین منکر «پایمال شدن حق ضعفا» است که به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود، حال آنکه امام(ره) فریاد زد: یک موی کوخ‌نشینان به همه کاخ‌نشینان می‌ارزد.

وی در ادامه برشمردن منکرهای مورد توجه امام حسین(ع)، گفت: باید با «باز ماندن دست ظالمان» و تازیدن آن‌ها با هر مصداق از ظلم مبارزه شود و مسئولان باید مواظب باشند افراد ظالم را به مجموعه خود راه ندهند. باید توجه داشت که به افراد ظالم که مصداقی از ظلم در سیاست، مدیریت، حقوق مردم، بیت‌المال و ... را در جامعه مرتکب می‌شوند، رأی نداد و همه حسینیان در این زمینه مسئولیت دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تأکید کرد: «روحیه راحت‌طلبی و چاپلوسی» نیز مصداق دیگری از منکرات است و گاه اتفاق می‌افتد که افراد برای حفظ مقام یا ارتقای جایگاه، با دروغ و چاپلوسی از مدیر نالایق دفاع بیجا می‌کنند.

حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر اینکه مکتب اباعبدالله(ع) جهادی، انقلابی و زنده است، افزود: «منکری که جامعه را به فساد بکشد» به شدت از سوی امام حسین(ع) نهی شده است. متأسفانه در جامعه امروز و گاه در مراسم رسمی و حتی در حضور مسئولان منکرات اتفاق می‌افتد اما حسینیان و عاشورائیان این اجازه را نمی‌دهند و فریاد بر می‌آورند.

وی با اشاره به اجتماعات بزرگ و باشکوه هیئات مذهبی در ایام محرم، تأکید کرد: این حضور بسیار ارزشمند است و به‌ویژه مشارکت پرشور جوانان در این اجتماعات مردمی خاری بر چشم دشمنان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع برجام، گفت: مطالبه مردم این است که گام‌های محکمی در مسئله برجام از سوی مسئولان برداشته شود و بیش از این مسامحه روا نیست.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا و اروپا، اظهار کرد: ایشان از ابتدا این مذاکرات را بی‌حاصل خواندند و امروز این موضوع را می‌بینیم؛ بنابراین این مسئله باید با برداشتن گام‌های قاطع پایان پیدا کند.

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به قدرت مقاومت در منطقه به برکت مکتب عاشورا، گفت: مصداق آن، اتفاقات اخیر بود که شاهد بودیم رژیم صهیونیستی در پی تهدید حزب‌الله با وحشت مرزها را خالی کرد و خود را در حاشیه امنیت قرار داد حال آنکه از حمایت جهانی و تسلیحات برخوردار است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: