کد خبر: 3837458
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری، شورای پیشکسوتان شهرستانی با ریاست فرمانداران و دبیری سپاه استان تشکیل شد و همچنین مقرر شد تا همایش نکوداشت بزرگداشت پیشکسوتان استان به صورت سراسری در هفتم مهرماه برگزار شود.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، سرهنگ جمشید ذوالفقاری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در ادامه نشست دوستانه که امروز سوم شهریور ماه در هتل لاله شهرکرد که با حضور سردار کارگر و جمعی از پیشکسوتان استان برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های مجمع پیشکسوتان ارائه کرد و گفت: در سال گذشته شورای پیشکسوتان استان تشکیل شد که بیشتر سوژه‌های مربوط به موضوع دفاع مقدس در این شورا پیگیری، تأیید و یا رد شدند.

سرهنگ ذوالفقاری ادامه داد: در سال جاری نیز با توجه به ابلاغیه سرلشکر باقری، شورای پیشکسوتان شهرستانی نیز با ریاست فرمانداران و دبیری سپاه استان تشکیل شد و همچنین مقرر شد تا همایش نکوداشت  بزرگداشت پیشکسوتان استان به صورت سراسری در هفتم مهرماه برگزار شود.

برنامه‌های اجرایی شورای پیشکسوتان استان

وی افزود: برگزاری آئین نکوداشت پیشکسوتان استان در سال گذشته، تشکیل بانک اطلاعاتی پیشکسوتان استان، برگزاری شش جلسه در شورای پیشکسوتان استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه خانواده‌های پیشکسوتان، جمع‌آوری اطلاعات پیشکسوتان موفق و نمونه، سرکشی از ۳۰ نفر از پیشکسوتان شرایط خاص، اعزام راویان به ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس، بانک اطلاعاتی راویان استان که در حال تکمیل است، همکاری در برگزاری چندین یادواره و همایش در سطح استان از جمله فعالیت‌های این شورا بوده است.

جمشید علی‌بابایی، رئیس مجمع پیشکسوتان چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه به تشکیل شورای پیشکسوتان اشاره کرد و گفت: این شورا یک سالی است که تشکیل شده است و نفس عمل کار پسندیده‌ای است که می‌تواند منشأ خیر و برکاتی در عرصه دفاع مقدس باشد و در بسیاری از مواردی که احساس خلع می‌شود اثر گذار باشد.

وی ادامه داد: در این شورا جلسات متعددی هر دو هفته یک بار با محوریت سوژه‌های فرهنگی دفاع مقدس از جمله تاریخ دفاع مقدس برگزار می‌شود.

علی‌بابایی در پایان گفت: شورایی که خروجی نداشته باشد مانند درخت بی‌میوه است در صورتی که این شورا می‌تواند خلاها را بررسی و رفع کند اما نیاز به حمایت و رصد از سمت مسئولان و یا حتی تعیین اساسنامه دارد.

لازم به ذکر است؛ در ادامه جلسه چند نفر از پیشکسوتان نقطه نظرات خود را اعلام کردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: