کد خبر: 3837401
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
گروه اجتماعی ـ رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه موزه‌های دفاع مقدس باید پاتوق پیشکسوتان شوند، گفت: در این صورت کم‌کم فرزندان آن‌ها نیز به موزه‌ها جذب می‌شوند و در ادامه پاتوق جوانان و نوجوانان خواهد شد و یک راه ارتباطی بین پیشکسوتان، راویان و جوانان ایجاد می‌شود.

به گزارش ایکنا از چهار محال و بختیاری، سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در نشستی که امروز سوم شهریور ماه با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در هتل لاله شهرکرد برگزار شد با تبریک به مناسبت هفته دولت، بیان کرد: زمانی که از دولت اسلامی سخن گفته می‌شود منظور تنها قوه مجریه نیست بلکه همه کارکنان دولت را شامل می‌شود. لذا امیدوارم رهروان خوبی برای شهید باهنر و شهید رجایی که هدف، اقدام و زندگی درستی داشتند، باشیم.

وی با بیان اینکه ما برای کار به این استان آمده‌ایم، اظهار کرد: کار استانی باید به همت اهالی انجام شود و خدا راشکر روند فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس در این استان رو به جلو است.

منظور از پیشکسوتی، بازنشستگی نیست

سردار کارگر با بیان اینکه منظور از پیشکسوتی بازنشستگی نیست، تصریح کرد: همه پیشکسوتان لزوماً بازنشسته نیستند. جریان پیشکسوتان همانند روند زندگی شخصیمان است که فرزندان کم کم بزرگ می‌شوند و برای انجام کارهای سخت جای پدر و مادر را می‌گیرند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه جوانان امروزی از جوانان زمان جنگ بهترند گفت: حجم تهاجم فرهنگی که امروز بر جوانان فشار می‌آورد در زمان گذشته وجود نداشت. خانواده‌ها در آن زمان نگران سیگار کشیدن فرزندانشان بودند و امروز نگرانی‌ها زیاد است.

سردار کارگر با بیان اینکه جنگ امروز جنگ فرهنگی است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این زمینه بیان کردنند، جنگ فرهنگی مانند بمب شیمیایی است، ترکش ندارد اما اثر ماندگارتری دارد و بر روی نسل‌ها اثر می‌گذارد.

وی خطاب به جمع حاضر افزود: باید خدا را شکر کنیم که امام خمینی (ره) و شهدا را درک کردیم و با این عزیزان زندگی کرده‌ایم. ما در فضایی نفس کشیده‌ایم که شهدا نفس کشیده‌اند لذا باید از انقلابی که کرده‌ایم راضی باشیم و حتی یک لحظه هم احساس پشیمانی نکنیم.

آزادی سوریه و لبنان به برکت دفاع مقدس است

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه هرچه داریم هه از پیشکسوتان جهاد و حماسه است، تصریح کرد: اگر امروز سوریه، لبنان و غزه آزاده شده‌اند به برکت دفاع مقدس است. در زمان جنگ توان تولید سیم‌های خاردار و گونی خاک‌ریز را نداشتیم اما امروز جزء کشورهای اول دنیا در مسئله هسته‌ای و موشکی هستیم.

این سردار بسیجی افزود: زمانی که با سامانه کشور خودمان پهپادی را که دو عدد بیشتر از آن وجود نداشت را مورد هدف قرار دهیم و آن را نابود کنیم یعنی کار بزرگی انجام داده‌ایم و البته این اتفاق بزرگ با عنایت خداوند و به برکت خون شهدا رخ داد.

وی با بیان اینکه مسئله تحریم‌ها مربوط به چند سال اخیر نیست، افزود: امروز چهل سال است که از انقلاب اسلامی می‌گذرد و در طول این چهل سال در کشور ما جنگ بوده و در تمام این مدت با تحریم‌های گوناگون دست و پنجه نرم کرده‌ایم. اما امروز تا حدی قوی شده‌ایم که ترامپ نمی‌تواند با ما مقابله کند.

مردم؛ سرمایه‌های مهم کشور

سردار کارگر با بیان اینکه مردم سرمایه‌های مهم کشور هستند، افزود: به حول و قوه الهی امروز دستمان در کشور پر است و مهمترین سرمایه مملکت مردمان ما هستند زیرا که وجود پربرکتی دارند.

وی در ادامه افزود: مسائل دفاع مقدس را در یک کانال محصور نکنید این مطالب باید بصورت پراکنده اما منسجم منتشر شود. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نقش هدایت و راهبری دستگاه‌ها را برعهده دارد و باید جلوی تحریفات و انحرافات را بگیرد.

موزه‌های دفاع مقدس پاتوق پیشکسوتان شوند

سردار کارگر با بیان اینکه موزه‌های دفاع مقدس باید پاتوق پیشکسوتان شوند، افزود: در این صورت کم‌کم فرزندان آن‌ها نیز به موزه‌ها جذب می‌شوند و در ادامه پاتوق جوانان و نوجوانان خواهد شد و یک راه ارتباطی بین پیشکسوتان، راویان و جوانان ایجاد می‌شود و  همان طرحی که در راهیان نور اجرا شد و ارتباط خوبی بین راویان و جوانان شکل گرفت و جوانان در این مناطق موزه طبیعی را از نزدیک می‌بینند در موزه‌های دفاع مقدس نیز انجام شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در امر روایتگری راهیان نور داریم این است که به علت کهولت سن این راویان زیاد نمی‌توانیم از این عزیزان استفاده کنیم لذا تربیت نیروی جوان یکی از وظایف ما در این حوزه است.

وی در پایان گفت: در مسئله پیشکسوتان تصمیم جدی داریم و با دستور مقام معظم رهبری حرکت جدیدی در این مسیر آغاز شد که آمادگی‌های لازم را برای ادامه این راه را نیز داریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: