کد خبر: 3819514
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برپایی مرحله استانی چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در این استان خبر داد.

چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

سیدحسین نژادحسینی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، از برگزاری چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در استان خبر داد و تصریح کرد: امسال چهارمین سالی است که جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به صورت سراسری در کشور و همزمان با تهران به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح استان نیز  برگزار می‌شود.

نژادحسینی بیان کرد: چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با تلاش دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری و همفکری و همکاری گروه‌های مختلف کتابخوانی در استان برگزار می‌شود و گروه‌های شرکت کننده روش‌های جدیدی را برای ترویج کتابخوانی به کار می‌گیرند.

نژادحسینی تصریح کرد: گروه‌های مروج کتابخوانی و نهادهای مرتبط فرهنگی، آموزشی، مهدکودک‌ها، انجمن‌های ادبی، ناشران، مؤلفان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اداره کتابخانه‌های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... نیز در برگزاری چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان همکاری دارند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زمان ارسال آثار چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در چهارمحال و بختیاری از تیرماه آغاز می‌شود، گفت: در این جام سه باشگاه برگزیده، سه کتاب، سه فیلم و سه نمونه از نامه‌های برگزیده انتخاب و در پنجم بهمن‌ماه معرفی می‌‍شوند.

وی گفت: مرحله استانی چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در چهارمحال و بختیاری در تاریخ 30 دی‌ماه و مرحله کشوری آن در تهران و در تاریخ پنجم بهمن‌ماه همچنین جلسه نهایی این جام نیز در اسفندماه برگزار خواهد شد.

نژادحسینی با اشاره به اینکه همزمان با برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی، ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز در استان برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران تا 23 آذرماه فرصت دارند مدارک خود را به دبیرخانه مرکزی تهران ارسال کنند.

وی در ادامه افزود: ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با دو موضوع اقدامات زیربنایی تآسیس نهادها و کتابخانه‌ها شامل ( کتابخانه‌ها، تآمین تجهیزات و وسایل و...) و فعالیت‌های ترویجی شامل(مسابقات و جشنواره‌ها و ...) برگزار می‌شود که از مجموع آثار ارسال شده 10 روستا و گروه را به عنوان دوستدار کتاب معرفی می‌کنند و شرکت کنندگان تا 30 آذرماه سال جاری فرصت دارند مدارک حود را به دبیرخانه‌های استان‌ها ارسال کنند.

وی خاطر نشان کرد: علاقمندان می‌توانند برای ثبت باشگاه کتابخوانی و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی www.bookpromotion.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: