کد خبر: 3810693
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مسجد امام علی(ع) دانشگاه شهرکرد روز گذشته، 21 اردیبهشت‌ماه میزبان محفل انس با قرآن با حضور قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی کشورمان و تعدادی از قاریان برجسته استانی بود.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، محفل انس با قرآن کریم روز گذشته، 21 اردیبهشت‌ماه با حضور قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی کشور، علی اسماعیلی، قاری برجسته استان، محمدهادی طادی، قاری نوجوان استان، احسان فروغی، حافظ نوجوان کل قرآن کریم و جمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان در مسجد امام علی(ع) دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

در ابتدای این مراسم محمدهادی طادی، قاری نوجوان استان و نفر دوم مسابقات شوق تلاوت در عراق، آیات 22 تا 28 سوره مبارکه قصص را تلاوت کرد.

احسان فروغی، حافظ 12 ساله کل قرآن کریم، میهمان بعدی این محفل بود که به سؤالات قرآنی اساتید و دانشجویان پاسخ داد.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد+ عکس

وی با بیان اینکه حفظ قرآن را از هشت سالگی آغاز کرده و طی یک سال موفق به حفظ کل قرآن شده است، گفت: تنها هدف قرآن رسیدن به خداست و حفظ و تلاوت قرآن نیز در راستای همین است.
فروغی بر بهره‌گیری از قرآن در ماه نزول قرآن تأکید کرد و افزود: تنها حافظ قرآن بودن کافی نیست و انسان باید عامل به دستورات قرآن باشد تا رستگار شود.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد جوادی، قاری و موسیقی‌شناس قرآنی، نیز در ادامه مراسم با اشاره به تأثیرات شگرف قرائت قرآن بر روح و جان انسان، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید زنگارهای قلبتان را با قرآن بشویید و گوش فرا دادن به قرائت قرآن نیز از مصادیق همین برطرف کردن زنگارهاست.
وی بر شنیدن قرائت‌های ماندگار قرآن از اساتید برجسته دنیا تأکید کرد و افزود: قرائت سوره مریم توسط استاد عبدالباسط می‌تواند شروع عارفانه‌ای برای انس ویژه با قرآن کریم باشد.
جوادی با بیان اینکه برای انس با قرآن باید قبل از تفسیر سراغ شنیدن آیات وحی برویم، خاطرنشان کرد: پس از شنیدن مکرر آیات قرآن می‌توان دقیق‌تر به تفسیر آیات پرداخت و در تفسیر نیز گستره زیادی برای آیات قرآن وجود دارد.
این موسیقی‌شناس قرآن کریم تلاوت‌های استاد محمدصدیق منشاوی را بهترین مبنا برای یادگیری ترتیل، لحن و تجوید قرآن کریم خواند و اظهار کرد: تلاوت سوره روم از این قاری مطرح دنیا می‌تواند نسخه‌ای ارزشمند برای ارتقای صوت و لحن قاریان قرآن باشد.
جوادی با اشاره به اینکه استاد مصطفی اسماعیل تنها قاری بود که می‌توانست در همه سبک‌ها قرآن تلاوت کند و در برخی از قرائت‌های او بیش از 50 سبک شنیده شده است، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب نیز فرمودند من سبک مصطفی اسماعیل را می‌پسندم زیرا ایشان بر اساس معنای و تفسیر آیات، قرآن تلاوت می‌کرد.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

قاسم مقدمی، نفر اول بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در هندوستان و قاری ممتاز کشور، مهمان ویژه این محفل قرآنی بود که آیات اول تا هشتم سوره مبارکه تحریم و آیات ابتدایی سوره مبارکه شمس را تلاوت کردند که تحسین حضار را در پی داشت.
وی خاطره‌ای از سفر به بنگلادش در سال 86 و مشکلات تلاوت قرآن و کمبود کتب قرآن در آن کشور را بیان کرد و گفت: اکنون ما در کشورمان کتب قرآنی، قاری، مفسر و حافظ قرآنی بسیار داریم و رهبر انقلاب نیز همواره حامی قرآن و قرآنیان بوده‌اند که باید از این امکانات برای بهره‌گیری از قرآن استفاده کنیم.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

در ادامه این مراسم نیز علی اسماعیلی، قاری و مبتهل‌خوان قرآنی استان، ابتهالی در وصف مقام و منزلت رفیع اهل بیت(ع) قرائت کرد.
تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانشجویان شهرکرد، نماز جماعت و صرف افطار برنامه‌های پایان‌بخش این محفل نورانی در مسجد دانشگاه شهرکرد بود.

نوای قرآن با تلاوت «قاسم مقدمی» در دانشگاه شهرکرد طنین‌انداز شد

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: