کد خبر: 3808673
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
گروه اجتماعی ــ رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان چهارمحال و بختیاری گفت: از پارک‌ها و مراکز گردشگری گزارشات مطلوبی دریافت نمی‌شود و باید بکوشیم با امربه‌معروف فضای پارک‌هایمان را سالم کنیم.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، رئیس ستاد امربه‌معروف‌ و نهی‌ازمنکر استان چهارمحال و بختیاری در اولین جلسه فصلی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان که امروز، 14 اردیبهشت برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: انتظار می‌رود این جلسات خروجی بهتری داشته باشند و انتظارات مطرح و مطالبات به یکدیگر منتقل شود تا یک عظم همگانی نسبت به اجرای وظایف شکل گیرد.
وی گفت: تبین ماه مبارک رمضان نکته بسیار مهمی است که رسانه‌های مختلف در این زمینه بسیار کار می‌کنند که البته این امر از وظیفه ما نمی‌کاهد و ما هر کدام باید وظایف خود را انجام دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه باید از اصل روزه‌خواری جلوگیری شود زیراکه معصیت و حرمت شکنی به ماه خدا است، بیان کرد: اگر حرمت‌شکنی در ماه خدا عادی شود و جامعه‌ای به سمت قداست‌شکنی برود از نظر فرهنگی دچار آسیب خواهد شد.
حجت‌الاسلام نکونام افزود: فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در ادارات باید فعال شود زیراکه مردم از کارمندان الگو می‌گیرند و اثرپذیری مردم از دستگاه‌های دولتی و حاکمان بیشتر از آبا و اجدادشان است ضمن اینکه خانواده و آموزش‌وپرورش در امر فرهنگ‌سازی مهم هستند اما حاکمان و امیران جامعه نقش مهم‌تری دارند و اگر فضای جامعه فاسد باشد تنها حاکم و مدیران می‌توانند آن را اصلاح کنند پس امربه‌معروف و نهی‌از منکر در ادارات باید جدی گرفته شود.

با امربه‌معروف پارک‌هایمان را سالم کنیم
وی در ادامه گفت: از پارک‌ها و مراکز گردشگری گزارشات مطلوبی دریافت نمی‌شود و باید بکوشیم با امربه‌معروف فضای پارک‌هایمان را سالم کنیم.
رئیس ستاد امر به معروف‌ونهی از منکر استان با اشاره به برگزاری مراسم اموات در ماه رمضان سال گذشته، بیان کرد: متاسفانه در سال گذشته می‌شنیدم که در برخی از مراسم ترحیم به بهانه مسافر بودن برخی از مهمانان به‌صورت علنی در مسجد سفره نهار پهن می‌کردند که این مشکل بسیار بزرگ و اتفاق بدی بود و باید جلوی این اتفاقات گرفته شود. همچنین باید به گونه‌ای در جامعه عمل کنیم که فضا برای آمران به‌ معروف و نهی‌ازمنکر مهیا شود و این افراد مورد حمایت قرار گیرند.
حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه باید ظاهر استان را ماه رمضانی کنیم، افزود: با پخش اذان و دعا در پارک‌ها، نصب بنرهای بزرگ در مناطق حساس و مهم شهر با محوریت یک جمله کوتاه( حلول ماه مبارک رمضان را به همگان تبریک می‌گوییم و از مسلمانان انتظار داریم حرمت ماه را حفظ کنند) می‌تواند در این هدف اثر گذار باشند. نصب و طراحی بنر شاید هزینه داشته باشد اما ایرادی نداری خرج کنید قطعاً خداوند برکت می‌دهد ودر این زمینه بدسلیقگی نکنیم.
وی با بیان اینکه از فضاسازی‌ها نترسیم و نگذاریم فضای مجازی مانع فعالیت‌هایمان شود گفت: برای مطالبه عمومی مردم از دستگاه‌ها فضاسازی کنیم تا مردم در امنیت و آرامش امربه‌معروف و نهی‌از منکر کنند.
حجت‌الاسلام نکونام بیان کرد: ستاد امربه‌معروف‌ونهی‌از منکر در دسترس مردم نیست شماره‌ای در اختیار مردم قرار دهید تا مردم راحت‌تر مشکلات را به شما انتقال دهند و ارتباط مردم و ستاد بهتر و بیشتر شود.

فضاسازی شهر مهمترین اثر را در حفظ ارزش‌ها دارد
غلامعباس غلامزاده، فرمانده نیروی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه این جلسه بیان کرد: برنامه‌های مختلفی برای جلوگیری از روزه‌خواری از جمله هماهنگی با رستوران‌ها تنظیم شده است. البته در سال‌های گذشته با وجود نظارت باز هم تخطی‌های صورت گرفت که امسال امیدواریم این نافرمانی‌ها کمتر دیده شود.
غلامزاده با اشاره به اینکه فضاسازی شهر مهمترین اثر در حفظ ارزش‌ها را دارد، گفت: بهتر است در حرکتی آب‌سردکن‌های خیابان‌ها و ادارات جمع شود و در تفرج‌گاه‌ها و مکان‌های عمومی با تبلیغات صحیح حال و هوای ماه رمضانی ایجاد کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی استان تصریح کرد: برخورد نیروی انتظامی قاطع است و به محض دیدن هنجارشکنی در مرحله اول تذکر می‌دهیم و در مراحل بعدی متخلفین به مراجع  قانونی معرفی می‌شوند زیراکه برای ما هیچ چیز به اندازه حفظ ارزش‌ها و جلوگیری از حرمت شکنی ارزش و اهمیت ندارد و بهتر است که امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر همگانی شود.
سردار غلامزاد اظهار کرد: افرادی در امکان زیارتی و امامزاده‌ها مستقر شوند و حرمت شکنی‌ها را تذکر دهند حتی در صورت نیاز به همکاری نیروی انتظامی سربازان ما همیشه در صحنه هستند.
 فرمانده انتظامی استان بیان کرد: با توجه به سیل اخیر و فصل تابستان پیش‌بینی می‌شود امسال پذیرای مسافران زیادی خواهیم بود لذا لازم است در تفرج‌گاه‌ها محلی مناسب برای اسکان و پذیرایی این افراد در نظر گرفته شود.
وی در پایان گفت: شماره تلفن 110 به‌صورت شبانه روزی در خدمت مردم است واگر کوتاهی از نیروهای انتظامی دیده شد مردم عزیز می‌تواند با شماره تلفن 197 به ما اطلاع دهند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: