کد خبر: 2607213
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰
گروه هنر: سومين جشنواره استانی سرود «نغمه‌های آسمانی» ويژه اعضای كانون‌های مساجد استان ايلام هم‌زمان با عيد غدير خم در شهرستان دره شهر برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام علی چراغی‌پور، مسئول دبيرخانه كانون‌های مساجد استان ايلام در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه ايلام، از برگزاری سومين جشنواره استانی سرود «نغمه‌های آسمانی» در شهرستان دره‌شهر خبر داد و گفت: اين جشنواره همزمان با عيد سعيد غدير خم با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.
وی با بيان اينكه اين جشنواره در محل سالن اجتماعات ارشاد اسلامی دره شهر برگزار می‌شود، افزود: اين جشنواره در زمينه‌های سرودهای انقلابی، مذهبی و دينی ويژه اعضای كانون‌های مساجد ايلام برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام چراغی‌پور با بيان اينكه بار معنوی كه در متن سرودها موجود است می تواند آثار تربيتی داشته باشد، تصريح كرد: خروجی اين جشنواره‌ها با حضور نوجوانان و جوانان در مساجد و به خصوص صفوف به هم پيوسته نمازهای جماعت منجر شده و در تربيت نسل جديد مؤثر است.
مسئول دبيرخانه كانون‌های مساجد استان ايلام با بيان اينكه هدف از برگزاری اين جشنواره، كشف و شناسايی استعداد‌های تازه در عرصه سرود و نغمه‌های اسلامی است، افزود: اين جشنواره با استقبال گسترده اعضای كانون‌های مساجد روبرو شده است.
وی معرفی جوانان با استعداد در زمينه‌های سرودهای اسلامی برای استفاده در مراسم دينی و مذهبی، تشويق و ترغيب جوانان برای روی آوردن به فعاليت‌های فرهنگی و هنری در مساجد و ايجاد ارتباط گسترده جوانان با مساجد را از ديگر اهداف برگزاری اين جشنواره عنوان كرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: